Відзначення храмового празника та відкриття Ювілею 400-ліття Василіянського Чину в парафії святого апостола Андрія Первозванного у Львові

Відзначення храмового празника та відкриття Ювілею 400-ліття Василіянського Чину в парафії святого апостола Андрія Первозванного у Львові

2016-12-13-%d1%81%d0%b2-%d0%b0%d0%bd%d0%b4%d1%80%d1%96%d1%8fУ вівторок 13 грудня 2016 р. парафіяльна громада храму святого Андрія, що на площі Соборній у Львові, урочисто відсвяткувала празник покровителя парафії, святого апостола Андрія Первозванного. У цей день відзначено 25-ліття греко-католицької парафії при цьому храмі та розпочато святкування Ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата.

Відзначення свята розпочалося в понеділок 12 грудня вечірнею о 17:00 год.

У сам день празника Божественну Літургію о 10 год. очолив Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоан Школик, ЧСВВ, у співслужінні з іншими священиками.

У своїй проповіді, яку присвятив, зокрема, Ювілеєві 400-ліття Василіянського Чину, о. Протоігумен коротко розповів про довгий і нелегкий шлях, який пройшов Чин за чотири століття свого існування в Греко-Католицькій Церкві. Звернув також увагу на визначні постаті цього Чину, зокрема з останнього століття, недавньої нашої історії, такі як Слуга Божий митрополит Андрей Шептицький, блаженні дрогобицькі мученики. Багато чому повчитися можна від них нашим сучасникам, як молоді, так і старшому поколінню. Проповідник від усіх ченців василіян склав слова подяки Богові за те, що супроводжував упродовж віків Чин своєю постійною дбайливою опікою.

Увечері цього ж дня в Академічному театрі ім. Марії Заньковецької м.  Львова відбулася урочиста академія, приурочена святкуванню 400-річчя реформи Василіянського Чину і 25-річчю парафіїї св. Андрія. Розпочалася вона співом-молитвою українського християнського гимну «Боже великий, єдиний...». Ведучі урочистої академії пригадали присутнім про визначні особистості Василіянського Чину, а хори, які взяли участь у святкуванні, прикрасили вечір духовною і народною піснею. Також у програмі були виступи митців сучасного музичного й танцювального мистецтва.

Наприкінці академії до зібраної громади звернувся із словом мер м.  Львова п. Андрій Садовий, який вручив Протоігумену о. Йоану Школику грамоту з нагоди святкування 400-ліття Василіянського Чину, а пароху храму св. Андрія о. Михайлові Лучківу, ЧСВВ, – орден святого Георгія, почесну відзнаку міста, яке має святого Георгія (Юрія) своїм небесним покровителем.

Подано за матеріалами сайту osbm.in.ua, на якому можна знайти репортаж п. Ірини Штикало,  проповідь о. Протоігумена Йоана Школика, ЧСВВ, та світлини з храмового свята.

Світлина вгорі авторства о. Іпатія Ващишина, ЧСВВ.

Close Menu