Відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину в Погінському монастирі Успення Божої Матері

Відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину в Погінському монастирі Успення Божої Матері

Субота, 2017-09-02    13:03:55 UTC+2    Новини

На Успіння Пресвятої Богородиці, 28 серпня 2017 року, Марійський духовний центр при василіянському монастирі у с. Погоня Тисменицького р-ну на Івано-Франківщині відзначав храмове свято і ряд важливих ювілеїв: 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата, 800-ліття монашого життя на цих теренах та 100-річчя від дня народження ісповідника віри владики Софрона Дмитерка, ЧСВВ.

У день свята Успіння Божественну Літургію очолив владика Володимир Війтишин, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський, у співслужінні з протоігуменом Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоаном Школиком, ЧСВВ, настоятелями та ієромонахами Василіянського Чину і єпархіальними священнослужителями.

У своїй гомілії, розповідаючи про подію успіння Пресвятої Богородиці, на пам’ять якої установлене це свято, владика Володимир зазначив, що у святі Успіння відбивається традиція і віра перших століть Церкви. Саме Богородиця зберегла до кінця свого життя вірність Божій волі. «У ній ми знайшли дорогу до неба», – зазначив проповідник. Крім того, митрополит Володимир нагадав присутнім, що, завдяки молитві, Богородиця буде до кінця нашого життя перебувати з нами. Архиєрей також наголосив, що сьогоднішнє богородичне свято пригадує, що небо – головна мета нашого життя. І в цьому Богомати є нашим дороговказом.

Далі, згадуючи про реформу монашества Київської митрополії на капітулі 1617 року в Новгородовичах, владика зазначив, що ця подія «вказує на мудрість і далекоглядність митрополита Рутського і учасників першої капітули». При цьому архиєрей зацитував слова митрополита Йосифа Велямина Рутського, які відображають мету реформи монашества Київської митрополії.

Після Божественної Літургії митрополит Володимир привітав усіх присутніх зі святом. А о. протоігумен Йоан Школик розповів про ювілейні події, які Погінський монастир Успення Матері Божої сьогодні святкує. Крім храмового свята і ювілею 400-ліття Василіянського Чину, цей паломницький центр згадує, що 800 років тому була зафіксована перша згадка про монаший подвиг на цьому місці. Цього ж року минає 100 років від дня народження блаженної пам’яті владики Софрона Дмитерка, єпарха Івано-Франківського, який також був ченцем-василіянином.

Протоігумен подякував настоятелю Погінського монастиря о. Никодиму Гуралюку, ЧСВВ, за його вклад у розбудову монастиря та Марійського паломницького центру та за збереження пам’яті славних співбратів по Чину. Крім того, о. Йоан виокремив вклад о. Володимира Палчинського, ЧСВВ, який передає наступним поколінням свідчення активної діяльності ченців, які в період підпілля Української Греко-Католицької Церкви зуміли вистояти та зберегти віру. Натомість о. Володимир подарував настоятелю монастиря о. Никодиму ювілейні монети, присвячені пам’яті владики Софрона Дмитерка.

Після привітальних слів усі вирушили на відпустову площу, де митрополит Володимир освятив пам’ятник ісповіднику віри і своєму попереднику на Івано-Франківській єпископській катедрі владиці Софрону Дмитерку. Було запрошено до слова представників родини владики Дмитерка, які розповіли про маловідомі факти з часів переслідування архиєрея радянською владою та те добро, яке зробив цей ісповідник віри.

Завершились святкування концертом духовної музики й пісні, яка лунала з уст талановитого священика о. Вітольда Левицького.

За інформацією прес-служби Провінції Найсвятішого Спасителя із сайту osbm.in.ua
Світлини з цього ж сайту

Close Menu