Відзначення 500-річчя храму української церкви у Литві

Відзначення 500-річчя храму української церкви у Литві

Вільнюс, ЧСВВ7 червня, перед Святом Зіслання Святого Духа, у церкві Пресвятої Трійці розпочалися урочисті заходи з нагоди святкування 500-річного ювілею. Цей храм як подяку Господу Богу за перемогу під Оршею у 1514 р. збудував представник української князівської династії Костянтин Острозький, на місці свідчення християнської віри перших Віленських мучеників Антонія, Івана та Євстатія (XIV сторіччя).
У церкві Пресвятої Трійці на поч. XVII ст. 13 років жертвенно трудився Святий Йосафат Кунцевич, якого Бог покликав разом з Йосифом Вельямином Рутським відродити діяльність монахів Василіян і заснувати тут у 1617 р. Конгрегацію Василіян Пресвятої Тройці – початок нинішнього Чин Святого Василія Великого.
Завдяки цілопальній жертві Святого Йосафата і завдяки праці Отців Василіян на землях Республіки Обох Народів та за їх межами була утверджена єдність Київської Церкви з Апостольським Престолом.
Урочистості ж 7 червня, розпочалися процесійною ходою від храму до каплиці Матері Божої Остробрамської (Вранішньої Зорі – у лит. мові), у якій під час візиту у Литву молився нещодавно проголошений святим Папа Іван Павло ІІ.
У процесії прийняли участь Владика Йосиф Мілян, помічник Глави і Отця УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука, священики, монахи Василіяни, віруючі.
У каплиці, перед чудотворною іконою Богородиці Милосердної, відбулася спільна молитва владики Йосифа Міляна, Вільнюського Архієпископа Ґінтараса Ґрушаса, Апостольського Нунція у Литві Педро Лопеса Квінтани, Протоархимандрита Чину Святого Василія Великого Ґенезія Віомара, Протоігумена Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні Пантелеймона Саламахи.
Ювілейна Архиєрейська Свята Літургія, яку відправив і проповідь на якій виголосив Владика Йосиф Мілян, відбулася за участі згаданих владик і священиків, а також багатьох інших священиків, що прибули на урочистість з Естонії, Польщі, Латвії, Білорусі й України, а також шановних і високоповажних урядовців, віруючих з Литви і України.
Святу Літургію чудовим співом супроводжував камерний хор Cantemus з м. Івано-Франківська, Україна.

Парафіяльне Слово, ч. 23 (718), 8.06.14. Редактор — Василь Капкан
Фото Л. Серапінаса

Close Menu