Відзначення 25-ліття легалізації УГКЦ у Португалії

Відзначення 25-ліття легалізації УГКЦ у Португалії

Португалія, ЧСВВ12 січня 2015 р. в храмі Різдва Пресвятої Богородиці в Лісабоні, де збираються віруючі з України на молитву, відбувся урочистий вечір, присвячений 25-літтю легалізації УГКЦ в Україні. У зв’язку з цим на запрошення духовних Отців, які душпастирюють в Лісабоні, приїхав з Риму єпископ УГКЦ Іриней Білик, ЧСВВ, Канонік папської Базиліки Санта Марія Маджоре.
Духовний Вечір розпочався з Архієрейської Святої Літургії, яку очолив Владика. З ним співслужили Отці-Василіяни: о. Микола Мар’ян-Ярема, Координатор Отців Василіян у Португалії, о. Натанаїл-Микола Гарасим, о. Ілля-Олег Фіголь та о. Бернард-Юрій Підгірний. Відправу возвеличував своїм професійним співом місцевий парафіяльний хор заробітчан.
Відтак відбулося представлення ведучими історії Української Греко-Католицької Церкви. Присутні переглянули фільм про боротьбу за легалізацію УГКЦ.
Після цього запросили до слова єпископа Іринея Білика, як останнього із десяти підпільно висвячених єпископів УГКЦ. Владика розповів про особисту дорогу духовного життя як священика, а потім і як єпископа та життя і діяльність в умовах тоталітарно-атеїстичної московської диктатури, продовжуючи офіційно працювати інженером. Владика також розповів про підпільне навчання майбутніх священиків і про декілька рівнів конспірації та священодіяння серед довірених родин.
На завершення Духовного Вечора владика Іриней уділив всім присутнім своє Архієрейське благословення та вручив іконки Улашківської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці та Різдвяні образочки з особистим підписом Папи Франциска.

Джерело: http://canonic.org.ua

Close Menu