Свято Різдва Івана Хрестителя та відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину в Улашківському монастирі

Свято Різдва Івана Хрестителя та відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину в Улашківському монастирі

Субота, 2017-07-08    23:58:12 UTC+2    Новини

На свято Різдва Івана Хрестителя в Улашківському монастирі Отців Василіян відбулося урочисте святкування відпустового празника.

Як відомо, в цьому старовинному монастирі протягом століть зберігаються дві чудотворні ікони: святого Івана Хрестителя і Пресвятої Богородиці з Ісусом, – які виставлені до вшанування в монастирському храмі. Тож Пресвята Богородиця і святий Предтеча і Хреститель Іван є покровителями цього святого місця.

Сам храм Різдва Пресвятої Богородиці, до речі, ось уже кілька років має статус базиліки і входить до духовної спільності із базилікою Санта Марія Маджоре в Римі, однією з чотирьох великих римських базилік.

Цього року святкування празника Різдва Івана Хрестителя були поєднані із відзначенням ювілею 400-річчя Василіянського Чину Святого Йосафата, до якого належить цей монастир, та інших пам’ятних дат: 150-річчя від дня народження єпископа Григорія Хомишина, 125-річчя від дня народження патріарха й кардинала Йосифа Сліпого і 100-річчя від дня народження єпископа Софрона Дмитерка, ЧСВВ.

Цьогорічні святкування розпочалися увечорі 6 липня Великою вечірнею з литією, після закінчення якої відбулися нічні молитовні чування.

У сам день свята Різдва Івана Хрестителя спільна молитва розпочалася Утренею та молебнем.

Близько 12 год. настоятель монастиря о. Власій Фуц разом із духовенством та вірними зустріли Високопреосвященного владику Василя Семенюка, Архиєпископа і Митрополита Тернопільсько-Зборівського, який очолив святкову Божественну Літургію.

Із владикою співслужили василіянські ієромонахи, які прибули на свято з близьких та віддалених монастирів, та єпархіальні священики.

Завершилося святкування уділенням Повного відпусту з нагоди ювілею 400-ліття Василіянського Чину.

За інформацією із сайту osbm.in.ua 
та із сторінки Улашківського монастиря на фейсбуці.
Світлини звідти ж.

Більше про Улашківський монастир Різдва Пресвятої Богородиці можна дізнатися з матеріалів на сайтах РІСУ (автор п. Володимир Мороз),  Бучацької єпархії УГКЦ тощо.

Close Menu