Відпустові святкування празника Благовіщення Пресвятої Богородиці у Боронявському монастирі

Відпустові святкування празника Благовіщення Пресвятої Богородиці у Боронявському монастирі

Цьогорічні відпустові святкування Благовіщення Пресвятої Богородиці припали на третю неділю Великого Посту, що у нашому церковному календарі зветься також Хрестопоклінною.
6 квітня, у навечір’я празника Благовіщення Хресну дорогу, яка була присвячена Року віри, провадили отці-василіяни з усіх монастирів Провінції Святого Миколая. У 14 зупинках хресного шляху отці роздумували над Символом віри.

Після Вечірні з литією та Божественної Літургії розпочалися нічні молодіжні чування у стилі Тезе, яку організувала молодь під проводом о. Мелетія Рішка, ЧСВВ.

7 квітня, день розпочався гарної погодою, незважаючи на те, що упродовж тижня падали дощі. Вже з самого ранку монастирське подвір’я заповнювали паломники, які шикувались у чергу до св. Тайни Покаяння. Під час святкової Утрені було виставлено Чесний Хрест Господній, який вірні з побожністю цілували.

Урочисту Божественну Літургію очолив та проповідь виголосив Протоігумен Провінції Святого Миколая о. Павло Райчинець, ЧСВВ у співслужінні Настоятеля Боронявського монастиря о. Тараса Іванини, ЧСВВ. Прикрасив свято своїм величним співом молодіжний хор дівчат з Джублика.

У своїй промові отець Протоігумен звернув увагу на значення празнику, яке пов'язано з життям Ісуса Христа і його Матері.

— Ця подія історії нашого спасіння, яку ми сьогодні називаємо Благовіщенням, відбулася вже досить давно, але в духовному і ширшому значенні, ця подія продовжується і сьогодні.

По завершені Святої Літургії зі словами подяки до духовенства і паломників звернувся Настоятель Боронявської обителі.

— Боронявський монастир для нас усіх є місцем народження та плекання віри, криницею звідки ми черпаємо сили у щоденному християнському житті.

Після многоліття отці помазували вірних освяченою олією. Піднесені Божим Словом та скріплені святими тайнами вдячні паломники поверталися до своїх домівок.

Велика подяка для отців з Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні за духовне служіння у сповідальниці та братам студентам із Василіянського Інституту Філософсько-Богословських Студій. На святкування прибули: Протосинкел Одесько-Кримського екзархату о. Макарій Ленів (ігумен з Херсону), о. Юліан Хомечко (економ з Брюхович), о. Іван Школик (віце-ректор ВІФБС) та о. Ілля Сірук (настоятель з Володимира-Волинського).

Повідомив о. Лука Буняк, ЧСВВ
Джерело: www.osbm.org.ua

Close Menu