Відпуст на свято святого Миколая та відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину у Крехівському монастирі

Відпуст на свято святого Миколая та відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину у Крехівському монастирі

Четвер, 2017-06-08    9:20:50 UTC+2    Новини

Цьогорічне святкування празника перенесення мощей святого Миколая з Мир Ликійських до Барі у Крехівському монастирі, який має святого Миколая своїм покровителем і в храмі якого є чудотворна ікона цього святого, відбулося у суботу й неділю 20-21 травня. У рамках відпустового празника відбулося урочисте відзначення Ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата в цьому монастирі, монахи якого – як і багатьох інших монастирів в Україні – приєдналися до цього Чину в 30-х роках ХVIII століття, після поновного приєднання до унійної (католицької) Київської митрополії Перемишльської, Львівської та Луцької єпархій українсько-візантійського обряду.

Святкування розпочалося в суботу 20 травня процесійною ходою до джерела, де відбулось урочисте водосвяття. О 16 год. відбулася молитва Хресної дороги на горі Побійній, в якій взяла участь велика кількість паломників. Вже пополудні була можливість приступити до святого Таїнства покаяння, яким служили паломникам священики місцевої обителі та ті, які прибули на прощу.

Урочисте винесення чудотворної ікони святого Миколая із монастирського храму до відпустової каплиці попередило відправу великої вечірні з всенічним, яка почалася о 20 год., а після її закінчення почалася програма нічних чувань.

У неділю 21 травня опівночі відслужено Божественну Літургію на відпустовій площі, а після її закінчення відбулося продовження нічних чувань.

О 8 год. вранці відслужено утреню, а пізніше, о 10 год., – молебень до святого Миколая.

Урочисту Божественну Літургію об 11 год. очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук. З ним співслужили Преосвященні владики Дмитро Григорак, єпарх Бучацький, ЧСВВ, Василій Тучапець, ЧСВВ, екзарх Харківський, та Володимир Груца, ЧНІ, єпископ-помічник Львівської архиєпархії.

У Святій Літургії взяли участь о. Йоан Школик, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, о. Андрій Белеканич, Протоігумен Провінції Святого Миколая в Україні, о. Миколай Козіцький, Протоігумен Провінції Покрови Пресвятої Богородиці в Польщі, о. Іван Майкович, Ігумен Крехівського монастиря святого Миколая, священики василіяни різних Провінцій Чину (крім вищезгаданих – також Провінції Святих Кирила і Методія у Словаччині), священики Львівської архиєпархії та інших єпархій Української Греко-Католицької Церкви, а також Мукачівської греко-католицької єпархії.

Крім ченців місцевої обителі та новиків Крехівського новіціату, чисельну участь у богослужінні та взагалі в організації свята взяли священики і студенти Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митр. Йосифа В. Рутського, на чолі з ректором о. Пантелеймоном Трофімовим. Численні священики безперервно служили прочанам, уділяючи святе Таїнство покаяння. Чудовим співом прикрасив свято хор монастирської парафії під проводом о. Василя Мендруня, ЧСВВ.

У своїй проповіді під час Божественної Літургії Блаженніший Святослав так охарактеризував зміст відзначення ювілею 400-ліття Отців Василіян: Відродження Василіянського Чину 400 років тому було, безперечно, державотворчою, націєтворчою силою, яка завжди просвічувала дорогу нашим людям у, можливо, найглибшій темряві історичного буття.

Характеризуючи особу святого Миколая, Предстоятель УГКЦ зазначив, що, постать цього святого показує, що саме святі люди творять історію. Саме святі люди можуть бути справжніми провідниками свого народу і своєї Церкви. Блаженніший Святослав заохотив учасників свята просити Бога, щоб «ніколи не забракло святих, які б творили сучасну історію нашої Церкви і нашого народу».

У цій прощі, – сказав Глава УГКЦ, – ми також хочемо відсвяткувати 400 років відродження старовинного монашества Київської Церкви у Василіянському Чині: «За цією глибокою історичною дією стоїть Йосиф Велямин Рутський – мій великий попередник, який подарував нашій Церкві і відродив те монашество, яке від початків християнства було світлом для нашого народу, просвітило всі кінці Східної Європи світлом Христового Євангелія».

Ми сьогодні, – наголосив архиєрей, – дякуємо Господу Богу за те, що плодами цього відродження Київського монашества через діло Велямина Рутського ця монаша спільнота засяяла світлом святості у такий щедрий спосіб. «Цього року ми згадуємо, – продовжив проповідник, – і будемо святкувати 150 років від проголошення святим священномученика Йосафата Кунцевича, який сьогодні спочиває в базиліці Святого Петра в Римі. Також дякуємо за всіх знаних і незнаних мучеників нашої Церкви, які вийшли з цієї василіянської спільноти. Ми дякуємо за добрих місіонерів, які на голос доброго пастиря праведного митрополита Андрея Шептицького поїхали в безкраї степи Західної Канади і Північної Америки, у безкраї ліси Бразилії та Аргентини. І завдяки їм, їхній святості, наш народ, який силою історичних обставин був рознесений по всій вселенній, не загубився, не втратив свого коріння, тому що завжди мав світло життя».

«Хочу, аби і проща, і ювілейний рік Василіянського Чину для кожного з нас, для нашого монашества, для наших богопосвячених чоловічих і жіночих спільнот став Силоамською купіллю, де б усі ми могли вмитися і відродитися», – сказав Глава УГКЦ.

Проповідник також висловив намір молитися і за тих, які в силу людського вибору є провідниками українського народу. «Молитимуся, щоб вони не блукали в темряві і не завели нас у чергову яму, щоби Господь дав нам таких провідників, які є добрими християнами. І які б християнську віру ставили найвище і на перше місце у своєму житті», – побажав українцям Блаженніший Святослав.

На завершення Архиєрейської Божественної Літургії Глава Церкви уділив усім присутнім Повний відпуст і благословення з нагоди ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата.

Після цього відбулися подячні промови на адресу учасників та організаторів богослуження, які виголосили Блаженніший Святослав та Протоігумен о. Йоан Школик ЧСВВ.

Після спільної молитви за Україну відбувся процесійний хід з відпустової площі до монастиря, під час якого Блаженніший Святослав окроплював прочан свяченою водою, уділяючи їм своє благословення.

При приготуванні статті використано
матеріал із сайту osbm.org.ua авторства о. Франціска Ониська, ЧСВВ,
і деякі світлини із цього сайту, а також
повідомлення Департаменту інформації УГКЦ

Close Menu