Відкриття виставки ікон: „ До справжньої краси ”

Відкриття виставки ікон: „ До справжньої краси ”

Гіжицьк, ЧСВВВ неділю 8 червня у парафіяльному залі церкви Пресвятої Тройці в Ґіжицьку (Польща) відбулося відкриття цікавої виставки ікон: „До справжньої краси”.
Відкриття виставки розпочав молитвою Владика Євген Попович, о. Парох Василь Кепещук, ЧСВВ, о. Петро Кушка, ЧСВВ, о. Диякон Богдан Пєтночка, ЧСВВ, Сестри Служебниці НДМ з Круклянок та численню зібрані парафіяни і зацікавлені сакральним мистецтвом мешканці Ґіжицька. Владика звернув увагу на те, що краса ікони віддзеркалює доброту Бога, який живе у серцях людей, що писання ікон є зустріччю з Творцем, а почитання їх є почитанням Творця.
На виставці можна було оглянути ікони написані під час майстер-класів, які вела с. Олена Манькут, СНДМ, в роках 2010—2014 у монастирі Покрови Пресвятої Богородиці Сестер Служебниць НДМ в Круклянках, при парафії Пресвятої Тройці в Ґіжицьку, у Початковій школі № 7 в Ґіжицьку та Комплексі шкіл в Позезджі.
Авторами ікон є діти, молодь та дорослі. Усіх учасників майстер-класів з іконопису було 40, в тому числі 32 учнів початкової школи і гімназії. Наймолодша Аня Іздебска, мешканка Ольштина, написала свою першу ікону в монастирі Сестер Служебниць НДМ в Круклянках маючи 7 років. Перша група молодих іконописців почала свою творчу роботу у парафіяльному залі церкви в Ґіжицку у вересні 2010. Заняття з іконопису продовжувалися і створено нові групи, які мали різний характер: майстер-класів іконопису з молитвою, або реколекції з писанням ікон.
Деякі з молодих іконописців написали до сьогодні кілька ікони. До таких належить Аґата Шелемей, яка була запрошена Владикою Євгеном і показала свої чотири ікони. Наталія Полевчак, наймолодший автор ікон на відкритті виставки, також запрезентувала свою роботу і пообіцяла Владиці, що з задоволенням випозичить свою ікону на чергову виставку. Владика високо оцінив ікони дітей і працю Сестри Олени, СНДМ.
Виставку можна оглядати до 19.06.2014. Під час виставки пропонується також „Куточок іконописця”, який дозволить запізнатися глядачам з етапами виготовлення ікон.

с. Олена Манькут, СНДМ
Джерело: www.bazylianie.pl

Close Menu