Відкриття Ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата в Провінції Святого ‎Миколая в Україні та вшанування Покровителя ‎Провінції

Відкриття Ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата в Провінції Святого ‎Миколая в Україні та вшанування Покровителя ‎Провінції

2016-12-18-mal-ber17-19 грудня 2016 р. в Малоберезнянському монастирі, осідку Провінції Святого Миколая в Україні, відбулися урочисті святкування з нагоди початку Ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата в цій Провінції, до якої входять монастирі Закарпатської області України, та вшанування її Покровителя, святого Миколая, єпископа Мир Лікійських, чудотворця.

Розпочалося святкування у суботу 17 грудня Великою Вечірнею з Литією, яку очолив Протоігумен Провінції о. Андрій Белеканич у співслужінні з Провінційним вікарієм о. Павлом Кречуном та Провінційним радником і Намісником Малоберезнянського монастиря о. Михаїлом Станком.

У цій Вечірні взяли участь ченці василіяни з різних монастирів, зокрема з Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. Й. Рутського (Львів-Брюховичі), на чолі з Ректором о. Пантелеймоном Трофімовим, ЧСВВ, та з Крехівського монастиря св. Миколая, на чолі з Ігуменом о. Іваном Майковичем, ЧСВВ. Крім того, у богослужінні взяли участь сестри Чину Святого Василія Великого з м.  Перечина та Настоятелька сестер Згромадження Дочок Святого Франциска з м.  Великого Березного та парафіяни.

З нагоди цих ювілейних святкувань, у храмі виставлено ікону святого Миколая Чудотворця, яка була посвячена наступного дня після Архієрейської Божественної Літургії.

У неділю 18 грудня о 9 год. в монастирському храмі відслужено Утреню, а об 11 год. відбулася Божественна Літургія, яку очолив Преосвященний владика Іриней Білик, ЧСВВ, Канонік Папської базиліки Santa Maria Maggiore в Римі, який прибув на свято на запрошення Протоігумена Провінції.

Перед Архієрейською Божественною Літургією, відбувся процесійний похід від монастиря до храму, в якому владику Іринея у супроводі численного духовенства зустрів Протоігумен о. Андрій Белеканич, привітав його на гостинній Закарпатській землі й запросив очолити Святу Літургію.

Після цього були зачитані декрети Апостольської Столиці про надання Повного відпусту з нагоди 400-ліття Василіянського Чину ченцям-василіянам та вірним, що будуть разом з ними молитися протягом Ювілейного року.

Архієрейську Літургію з Преосвященним владикою Іринеєм співслужили отці василіяни, які численно з’їхалися на це свято: Протоігумен Провінції Святого Миколая о. Андрій Белеканич, Протоігумен Словацької Провінції о. Методій Біланчік та о. Теодор Кость з Краснобрідського монастиря в Словаччині, Вікарій Провінції Св. Миколая і Настоятель Імстичівського монастиря о. Павло Кречун, Ігумен Дрогобицького монастиря о. Макарій Ленів та о. Павло Ясиновський з цього ж монастиря, Ректор Василіянського інституту о. Пантелеймон Трофімов та Префект цього Інституту о. Никанор Ситар, о. Любомир Бобиляк з Погінського монастиря, Настоятель Боронявського монастиря о. Тарас Іванина та о. Даниїл Дербаль з цього ж монастиря, Радник Провінції Св. Миколая та Намісник Малоберезнянського монастиря о. Михаїл Станко, Ігумен Київського монастиря о. Роман Шупʼяний, Ігумен Жовківського монастиря о. Григорій Анастасин та о. Інокентій Меша з цього монастиря, Ігумен Крехівського монастиря о. Іван Майкович та о. Кипріян Зейкан з Мукачівського монастиря.

Крім них, співслужили Ректор Ужгородської греко-католицької духовної Академії імені Блаженного Теодора Ромжі, о. Архимандрит Петро-Павло Береш, Перечинський декан Мукачівської греко-католицької єпархії та парох Святомиколаївської парафії в м.  Перечині о. Мирослав Рябінчак, Парох греко-католицької парафії у с. Зарічово о. Володимир Малакеєв та диякон Петро Токач.

Прикрасив урочисте богослуження своїм чудовим співом монаший хор «DEISIS» Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. Й. Рутського у Львові-Брюховичах.

У святкуваннях взяли участь сестри монихині з різних чернечих спільнот: Чину Святого Василія Великого, на чолі з Провінційною Настоятелькою м.  Даниїлою Винник, Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, із Провінції Святого Йосифа у Сербії, та Згромадження Дочок Святого Франциска, які мають свій монастир у сусідньому Великому Березному.

Очолив святкові богослужіння, який прибув для цього з Риму, привізши з собою для поклоніння теж мощі Святого Івана Павла ІІ.

У своєму пастирському слові до отців і братів василіян та численно зібраних на свято вірних, владика Іриней відзначив роль Василіянського Чину, який відзначає Ювілей 400-років, у Христовій Церкві та згадав визначних ісповідників віри Василіянської Провінції Св. Миколая.

По закінченні Літургії відбулося посвячення ікони святого Миколая Чудотворця, Покровителя Провінції, яку з нагоди Ювілейного року написала художниця пані Анна Бойко, парафіянка місцевої василіянської парафії.

Після цього владика Іриней уділив усім присутнім Апостольське благословення для отримання повного відпусту, а також помирував та поблагословив усіх мощами Святого Івана Павла ІІ, які привіз з собою із Рима.

На закінчення всі зробили спільну фотографію на пам’ятку про цю визначну подію.

Після обіду, о 16.00, у монастирському храмі відбувся концерт духовної та класичної музики, у виконанні чоловічого монашого хору «DEISIS» (Василіянський Інститут – Львів-Брюховичі) та Камерного струнного оркестру (м. Мукачево).

У сам день празника святого Миколая, 19 грудня, Божественну Літургію об 11 год. відслужив Преосвященний Владика Іриней. З ним співслужили: Протоігумен Провінції Святого Миколая о. Андрій Белеканич, адміністратор василіянської парафії в Малому Березному о. Лука Буняк, ЧСВВ, та сотрудник цієї парафії о. Еміліян Гавей, ЧСВВ, та диякон Петро Токач.

Після Святої Літургії відбулася вистава, присвячена святому Миколаєві, яку організували діти парафії. Не забарився і сам святий Миколай, який роздав дітям подарунки. На закінчення відбулося мирування.

Ювілейний Рік 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата, який урочисто розпочався в Провінції Святого Миколая, триватиме, як і всюди в Чині, до 25 листопада 2017 року. Особливо буде відзначатися у всіх монастирях Провінції під час відпустових святкувань та інших церковних празників.

За матеріалами сайту osbm.org.ua від 17 грудня та 18 грудня, а також від 19 грудня.

На цьому ж сайті можна знайти інформацію про концерт з нагоди свята Провінції та історію святкування празника св. Миколая у Провінції, а також світлини та відео з урочистої Святої Літургії.

Світлина з сайту osbm.org.ua

Close Menu