Відбулися дияконські свячення шістьох братів-студентів Василіянського інституту у Брюховичах

Відбулися дияконські свячення шістьох братів-студентів Василіянського інституту у Брюховичах

Четвер, 2017-08-31    14:47:44 UTC+2    Новини

У неділю 27 серпня 2017 року в Погінському монастирі Отців Василіян (с. Погоня Тисменицького р-ну Івано-Франківської обл.) відбулися дияконські свячення шістьох братів-василіян, студентів Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського.

Свячення брати прийняли з рук владики Іринея Білика, ЧСВВ, каноніка папської базиліки Santa Maria Maggiore у Римі, під час Божественної Літургії в монастирській церкві. З владикою Іринеєм співслужили отці василіяни: Йоанікій Чверенчук, генеральний вікарій Чину, Йоан Школик, протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя, Пантелеймон Трофімов, ректор Василіянського інституту, ігумени та ієромонахи з Провінції Найсвятішого Спасителя. Дияконував д.  Франциск Гурняк, ЧСВВ.

У своїй гомілії на тему євангельського читання (Мт. 19,16-26) владика Іриней, роздумуючи про зустріч Ісуса з юнаком, який відійшов засмученим, зазначив, що практичне життя є завершенням та мірою любові до Бога і до ближніх. Коли людина прив’язана до багатства, політики чи влади, вона не має достатньо часу для своїх ближніх, родини. Далі, наводячи слова папи Франциска, проповідник зазначив, що своє багатство людина повинна вживати не для себе, а для блага ближніх.

Порівнюючи смуток євангельського юнака з радістю ченців, які виявили бажання стати дияконами, владика Іриней зазначив, що оті шестеро монахів василіян, які в юності вибрали кращу частку, пішовши за Христом, не можуть бути сумними, адже Христос є джерелом радості і щастя.

Звертаючись до кандидатів на дияконів, канонік великої папської базиліки Святої Марії наголосив: «Бажаю вам, щоб божественна благодать, яка сьогодні зійде на вас, примножувала ревність і додавала сили для жертовного служіння Церкві, особливо в теперішній час для України». Владика Іриней також подякував батькам за християнське виховання їхніх синів. Просячи заступництва у Пресвятої Богородиці, проповідник побажав, щоб Діва Марія випросила в Бога миру і злагоди для нашого народу.

Після освячення чесних Дарів на Божественній Літургії відбувся Чин поставлення у дияконів братів Теодора Дутчака, Теоктиста Міщука, Йосафата Олійника, Романа Якимця, Йосифа Баранецького та Піо Павлика.

На завершення Святої Літургії о. протоігумен Йоан Школик висловив слова вдячності владиці Іринею за уділення братам дияконських свячень, а диякон Роман Якимець, у свою чергу, подякував усім присутнім від імені нових дияконів та попросив про молитву в їхньому наміренні.

Щиро вітаємо нововисвячених дияконів і бажаємо щедрого Божого благословення у їх служінні для поширення Божого Царства словом та добрими вчинками, та, якщо Господеві вгодно, – удостоїтися згодом пресвітерських свячень.

Аксіоі. На многая літа!

За інформацією прес-служби Василіянського інституту із сайту vifbs.in.ua
Світлини з цього ж сайту

Close Menu