Відбулася VІI Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ до м. Перемишлян на Львівщині

Відбулася VІI Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ до м. Перемишлян на Львівщині

Понеділок, 2018-05-14    12:54:27 UTC+2    Новини

У середу 9 травня 2018 року відбулася VІI Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ до Перемишлян – міста, у якому своє служіння здійснював блаженний священномученик Омелян Ковч – покровитель священнослужителів УГКЦ. Численні священнослужителі, які прибули на прощу з території цілої України, помолилися молебень до блаженного священномученика Омеляна в храмі святого Миколая, де впродовж 1922—1943 років душпастирював отець Омелян. Після цього учасники прощі процесійно пройшли до пам’ятника блаженному, де до присутніх звернувся Преосвященний владика Тарас (Сеньків), єпарх Стрийський, а потім був зачитаний іспит сумління, укладений блаженним Омеляном.

Після цього у храмі святого Володимира і блаженного священномученика Омеляна розпочалася архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив високопреосвященний владика Володимир (Війтишин), архиєпископ і митрополит Івано-Франківський. З архиєреєм співслужили: високопреосвященний владика Василій (Семенюк), архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський, преосвященний владика Тарас (Сеньків), єпарх Стрийський, преосвященний владика Василій (Івасюк), єпарх Коломийський, преосвященний владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівської архиєпархії, преосвященний владика Григорій (Комар), єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, преосвященний владика Василій (Тучапець), екзарх Харківський, та преосвященнний владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник Стрийської єпархії, а також присутні на прощі священнослужителі. Чудовим співом Літургію прикрасив хор семінаристів Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

Після прочитання Євангелія до присутніх звернувся із словом проповіді високопреосвященний митрополит Володимир, який, беручи за приклад блаженного Омеляна Ковча, поділився роздумами про суть священичого служіння та про виклики, які ставить перед духовним провідником християнської громади суспільство.

Після Святої Літургії владика Тарас (Сеньків), єпарх Стрийський, подякував присутнім єпископам та священикам за участь у прощі, а тоді всі помолилися за Україну, заспівавши гимн «Боже великий, єдиний».

Блаженний священномученик Омелян Ковч був проголошений покровителем душпастирів УГКЦ 24 квітня 2009 року, а невдовзі після того було започатковано щорічні прощі духовенства УГКЦ до місця його священичого служіння, м. Перемишлян на Львівщині. Перша Всеукраїнська проща духовенства до Перемишлян відбулася у 2012 році.

Інформація та світлини із сайту Стрийської єпархії УГКЦ stryi.ugcc.org.ua

Close Menu