Відбулася щорічна проща до родинного села Митрополита Андрея

Відбулася щорічна проща до родинного села Митрополита Андрея

У день 156-ліття з дня народження Праведного Митрополита Андрея Шептицького у його родинному селі Прилбичах на Яворівщині відбулася щорічна проща, приурочена цій події.

У ніч з 28 на 29 липня 2021 року в каплиці-усипальниці родини Шептицьких у парафії Собору Пресвятої Богородиці відбулися нічні чування, з участю монашества УГКЦ, а в саму річницю народження Митрополита Андрея, 29 липня, молитовне святкування довершилося архиєрейською Божественною Літургією.

Очолив Святу Літургію високопреосвященний владика Ігор, архиєпископ і митрополит Львівський, з ним співслужили преосвященні владики Богдан Дзюрах, апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії, Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії, Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії, а також численні священники, зокрема, протоігумен Провінції Святого Миколая о. Франциск Онисько, ЧСВВ, синкели Львівської архиєпархії ієрм. Юстин Бойко, СУ, синкел у справах монашества, співорганізатор святкування, та о. Ігор Кунець, синкел усправах мирян, та священнослужителі з різних єпархій УГКЦ. Участь у Божественній Літургії взяли представники влади, громадськості, різних чернечих спільнот і численні вірні, багато з яких долучались до святкових заходів також через посередництво онлайн-трансляції.

По завершенні Літургії відбулася спільна молитва за прославу Праведного Митрополита Андрея та благословення вірних освяченою водою. Пізніше у музеї прилбицького храму презентували настільну гру «Цікаве про відомих. Андрей Шептицький». Презентація відбулась у формі гри «Брейн-ринг».

Гості святкувань також відвідали монастир чернечого Згромадження Дочок Матері Божої Неустанної Помочі у Новояворівську.

Інформація і світлина – із сайту Львівської архиєпархії УГКЦ ugcc.lviv.ua

Close Menu