Відбулася щорічна піша проща молоді до Гошева

Відбулася щорічна піша проща молоді до Гошева

21-22 серпня 2021 року відбулася щорічна проща молоді до Гошівського василіянського монастиря. Як і в попередні роки, юнаки й дівчата із своїми духовними наставниками прийшли до Гошева пішки, вирушивши чотирьома потоками: зі Львова (церква св. Андрія) й Івано-Франківська (церква Царя Христа) вранці 19 серпня, з Дрогобича (церква св. ап. Петра і Павла) – вранці 20 серпня і зі Сколе (церква св. Пантелеймона) – вранці 21 серпня. Святу Літургію в Гошеві 22 серпня очолив протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоан Школик, ЧСВВ. У прощі взяла участь молодь із спільнот, які діють при парафіях та храмах більшості василіянських монастирів.

«Доріг так багато – несила знайти. Потрібно ступати, летіти, а може плисти…». Саме так натхненно і енергійно завершилася ХХІІ молодіжна піша проща до василіянської святині та ікони Пресвятої Богородиці в Гошеві. Дороги зі Львова, Івано Франківська, Дрогобича та Сколе привели на Ясну гору близько 500 паломників, які, не зважаючи на палюче сонце і сотні кілометрів, ступали крок за кроком, щоб вкотре зустрітися і спільно прославляти Бога. Кожну колону супроводжували волонтери та духовні провідники: Львівську – брат Августин Іван Векляк, ЧСВВ, координатор прощі, та інші брати василіяни; Івано-Франківську – диякон Микита Овчар, ЧСВВ; Дрогобицьку – отець Юстин Борис, ЧСВВ, та зі Сколе – отець Юрій Хамуляк. 21 серпня молоді люди прибули на Ясну гору. Розпочалася програма прощі, молодь мала змогу приступити до Сповіді, прийняти Ісуса у святому Причасті. Після молебню до Пресвятої Богородиці і винесення чудотворної ікони на відпустову площу за участю багатьох молодіжних спільнот, відбулася молитовна роздума зі святим Йосифом, яку очолили отці Йосафат Фітель, ЧСВВ, та Ігнатій Москалюк, ЧСВВ. Після цього відбулася молитва у стилі «Тезе», яку підготував хор «Taize-Lviv». Також спільноти молоді із василіянських монастирів підготували цікаві історії про святих та короткі розповіді про свої спільноти та їхню діяльність, нові оригінальні банси та пісні. Програма тривала до ранку в чудовій атмосфері, адже все сприяло цьому: погода, зустріч друзів, з якими давно не бачилися, нові знайомства та теплий прийом, який організували о. ігумен Мар'ян Гробельний, ЧСВВ, та спільнота Гошівського монастиря. На завершення відбулась ватра, а духовно зігрівали пісні, які лунали під акорди гітари диякона Пахомія Левчуна, ЧСВВ. Його сучасні християнські пісні ще довго не відпускали молодих людей.

У неділю, 22 серпня, зранку відбулась зустріч у дружньому колі із братом Августином та духовенством, під час якої кожний мав можливість поділитися враженнями під час прощі. Урочисту Божественну літургію очолив протоігумен Провінці Найсвятішого Спасителя отець Йоан Школик, ЧСВВ, який подякував молодим людям за непохитну віру в серці, за те, що залишили всі свої турботи і попрямували до Гошева – особливого місця, звідки так не хочеться йти. Хоч час повертатися додому, вже знову з нетерпіням чекаємо наступного року. Він подякував усім учасникам прощі: організаторам, волонтерам і тим, хто складав пожертву – молитовну, фізичну, матеріальну; тим, хто допомагав у дорозі, приймав паломників у свої домівки, і тим, хто супроводжував їх.

На основі повідомлення із сайту osbm.in.ua 

Close Menu