Відбулася різдвяна проща українців до базиліки святого Петра у Ватикані

Відбулася різдвяна проща українців до базиліки святого Петра у Ватикані

У четвер 26 грудня 2019 року, другий день Різдвяних свят за григоріанським календарем, відбулася традиційна національна проща українців до папської базиліки святого Петра у Ватикані, організована Українською греко-католицькою церквою в Італії.

Спільна світлина після закінчення Божественної Літургії у соборі святого Петра
26 грудня 2019 р. 

Божественну Літургію на катедральному престолі головного католицького храму очолив владика Діонісій Ляхович, делегат з повними правами апостольського екзарха для вірних Української греко-католицької церкви в Італії.

Із владикою Діонісієм співслужили: архиєпископ П’єро Маріні (Piero Marini), Голова папського комітету з Міжнародного Євхаристійного Конгресу та колишній обер-церемоніймейстер Папського Двору за папи Івана Павла ІІ, преосвященний владика Іриней Білик, канонік Папської базиліки Санта Марія Маджоре, численні священники, які душпастирюють в Італії а також з України.

У паломництві взяли участь понад дві тисячі прочан з Італії а також з України. Богослужіння співом супроводжував хор громади св. свщмч. Йосафата з м. Мілана під керівництвом п. Оксани Гелевич. На молитві були присутні представники посольств України в Італії та при Святому Престолі, настоятелі і представники українських чернечих чинів та згромаджень в Італії.

Після читання Євангелія до молільників звернувся з проповіддю преосвященний владика Діонісій. У своїй проповіді владика Діонісій закликав спробувати дивитися на світ очима Ісуса, йдучи за закликом святого Павла пробуджувати в собі ті самі почуття, що були в Христа, та наслідувати почуття Ісуса, почуття Немовляти, які, однак, є тими самими, що супроводжували Христа протягом всього життя.

По завершенні Божественної Літургії до присутніх у храмі молільників звернувся представник римського Вікаріату, священик П’єрпаоло Феліколо, який відповідає за працю з мігрантами. Він високо оцінив працю українського духовенства для своїх співгромадян та відзначив глибоку побожність українських мігрантів в Італії та в Римі зокрема і побажав надалі продовжувати зберігати власну ідентичність та духовність.

Святкування завершилися колядуванням численної української громади біля вертепу та ялинки на площі святого Петра.

Джерело: сайт української парафії святих Сергія і Вакха
та ікони Жировицької Богоматері в Римі
Більше світлин див. за цим посиланням

Див. також повідомлення про цю подію на сайті Ватиканських новин,
де є авдіозапис проповіді владики Діонісія Ляховича

Close Menu