Відбулась проща українського чернецтва до василіянського монастиря в Добромилі

Відбулась проща українського чернецтва до василіянського монастиря в Добромилі

Проща монашества до Добромиля6 вересня вп’яте відбулася проща українського чернецтва, яку щороку організовує Патріарша комісія у справах монашества УГКЦ. Учасники цьогорічного паломництва до василіянського монастиря в Добромилі жертвували свої молитви за мир в нашій державі.
Почали прощу Божественною Літургією в самбірському храмі Різдва Пресвятої Богородиці перед чудотворною Самбірською іконою Марії. Очолив богослужіння голова Комісії монашества о. Петро Баран, ЧНІ, який наголосив на важливості молитовного внеску всіх, зокрема й богопосвячених осіб, у справу осягнення злагоди й миру в суспільстві. По Літургії, згідно з місцевим звичаєм, відслужили Суплікацію – молили Господа про захорону «від пошесті, голоду, вогню і війни».
В пішу ходу вирушили зі Старого Самбора. Понад п’ять десятків ченців і черниць – василіян, студиток, служебниць, салезіян, йосафаток, вінкенток, франціскан, сестер зі Згромаджень Пресвятої Родини, Воплоченого Слова, Пресвятої Євхаристії – з невпинними піснями й молитвами пішли в Добромиль, місце оновлення Василіянського Чину, яке стало поштовхом до відродження греко-католицького чернецтва загалом. Дорогою завітали до ще однієї «чернечої колиски» – Хирова, де було засновано Згромадження сестер Пресвятої Євхаристії. На цвинтарі помолилися за упокій спочилих черниць та засновника Згромадження о. Петра Біля.
В Добромиль прийшли надвечір. Помолилися вечірню, повечеряли, послухали невелику екскурсію, яку провели василіяни о. Симеон Манько, Ігумен монастиря, та бр. Вартоломей Яремко… Торкнулися чернечої історії, додали до неї свідчення власної присутності в Церкві. Колись в Добромилі, як новик-василіянин, розпочав служіння Церкві й народові Митрополит Андрей. Наступного року відзначатимемо 150-ліття від його народження. Тож проща монашества стала ще й виявом вдячності Богові за дар такого Пастиря для Церкви, прагнення богопосвячених осіб наслідувати Христа за прикладом великих попередників.

о. Віктор Квасній, ЧСВВ

Close Menu