Відбулась прем’єра трагедії «Дрогобицька Голгофа» про подвиг блаженних священномучеників василіян

Відбулась прем’єра трагедії «Дрогобицька Голгофа» про подвиг блаженних священномучеників василіян

2017-03-09    16:12:06    Новини

drog-golgofaУ неділю 5 березня в м. Дрогобичі у Львівському академічному обласному музично-драматичному театрі ім. Юрія Дрогобича відбулася прем’єра трагедії «Дрогобицька Голгофа». Автор сценарію – член Національної Спілки журналістів Тарас Метик, режисер-постановник – Олександр Король.

У виставі представлено події, пов’язані з мученицькою смертю блаженних священомучеників дрогобицьких, священиків василіян Северіяна Бараника і Якима Сеньківського, які були у червні 1941 року в’язнями дрогобицької тюрми НКВС і там були вбиті, а також Віталія Байрака, який перебував у цій тюрмі після ІІ Світової війни і помер тут внаслідок побоїв у 1946 році. Короткий життєпис блаженних можна знайти тут.

Як відомо, із захопленням Західної України Радянським Союзом восени 1939 року почалися репресії інтелігенції, духовенства та інших національно свідомих українців. Переслідування відновилися перед приходом німецької армії у 1941 році, в містах прокотилася хвиля арештів, а згодом всі в’язні були знищені. Така була доля не тільки в’язнів катівні НКВС у Дрогобичі, але й інших в’язниць в Галичині.

Переглянути виставу прибули численні мешканці та гості міста. Серед почесних гостей були владики УГКЦ Ігор Возьняк, архиєпископ і митрополит Львівський, Ярослав Приріз, єпарх Самбірсько-Дрогобицький, Василь Івасюк, єпарх Коломийсько-Чернівецький, Григорій Комар, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Серед глядачів було також багато отців і братів василіян, до чернечого Чину яких належали дрогобицькі священномученики, і семінаристів Дрогобицької духовної семінарії, яка носить ім’я цих блаженних.

Після завершення прем’єри владика Ярослав Приріз склав подяку автору сценарію та колективові театру, який очолює заслужений діяч мистецтв України Микола Гнатенко, за те, що вони намагалися відтворити героїзм дрогобицьких новомучеників у драматичних подіях переслідувань Церкви і народу в середині ХХ ст. Після того мав слово автор сценарію трагедії Тарас Метик, який зокрема сказав, що ця театральна постановка має на меті не тільки відтворити минуле, це водночас є пересторогою для наших сучасників, щоб подібні події не ставалися в майбутньому.

Театральне мистецтво дає змогу не тільки дізнатися про зміст подій, але особисто по-новому їх пережити. Тому справді заслуговує на найвищу похвалу театральна вистава, яка наближає постаті не якихось вигаданих персонажів, а справжніх історичних осіб, зокрема таких, як блаженні священномученики дрогобицькі Северіян, Віталій і Йоаким, які не боялися втратити своє життя і склали його у жертві Богові як вияв щирої любові до своєї Церкви і свого народу.

За інформацією сайтів osbm.in.ua та www.sde.org.ua, на яких можна знайти більше світлин з цієї події.

Close Menu