Вечір у бібліотеці міста Паневежис на тему: «Історія і ‎діяльність Василіянського Чину в Литві»

Вечір у бібліотеці міста Паневежис на тему: «Історія і ‎діяльність Василіянського Чину в Литві»

foto815 грудня 2016 року в конференц-залі Паневежиської повітової бібліотеки імені Габріелі Петкевічайте-Біте відбувся вечір на тему: «Історія і діяльність Василіянського Чину в Литві», присвячений 400-літньому ювілею Василіянського Чину Святого Йосафата. У ньому взяли участь п. д-р Алдона Василяускєнє, історик центру релігійних студій і досліджень Вільнюського університету, п. Рімантас Горіс, директор шкільного багатофункціонального центру в місцевості Базіліонай Шяуляйського повіту, працівники бібліотеки, ченці-василіяни з Вільнюського монастиря святого Йосафата о. Вінкентій Пелих, о. Павло Яхимець і бр. Пахомій Левчун, представник української громади Вільнюса п. Василь Капкан та інші гості.

Перед початком зустрічі в конференц-залі для гостей провели екскурсію бібліотекою, під час якої можна було оглянути різні тематичні експозиції. Серед раритетів, представлених в одній з експозицій, була книга, датована 1783 роком, видана в друкарні при вільнюському василіянському монастирі.

Під час конференції, яка розпочалася о 17 год., історик д-р Алдона Василяускєнє представила учасникам історію Василіянського Чину та його внесок в розвиток душпастирства, науки ‎й освіти в Литві, зокрема завдяки монастирській друкарні у Вільнюсі, а також розповіла про діяльність отців василіян в Литві в теперішній час.

foto2Подарунком від монастиря святого Йосафата у Вільнюсі для бібліотеки стала книга о. Климентія Стасіва, ЧСВВ, «Місія високого слова» видавництва «Місіонер», в якій автор робить огляд видавничої діяльності Василіянського Чину Святого Йосафата. На закінчення вечора брат Пахомій Левчун, ЧСВВ, виконав для учасників конференції декілька духовних пісень.

Таким чином вечір став не тільки даниною пам’яті давнім поколінням василіян, але і ще одним кроком у зближенні двох народів, українського й литовського, долі яких були тісно пов’язані в різні історичні періоди і такими залишаються й надалі.

Для довідки: Паневежис – п’яте за величиною місто Литовської республіки із близько 110 тис. мешканців, центр Паневежиського повіту.

За матеріалами сайту монастиря святого Йосафата у Вільнюсі, звідки взяті світлини, та сайту бібліотеки імені Габріелі Петкевічайте-Біте

foto1

Close Menu