Важливіші події в Провінції Покрови Пресвятої Богородиці в Польщі у жовтні — листопаді 2021 р

Важливіші події в Провінції Покрови Пресвятої Богородиці в Польщі у жовтні — листопаді 2021 р

У цьому дописі подаємо короткий підсумок важливіших подій, які відбулися в Провінції Отців Василіян у Польщі у жовтні — листопаді 2021 року, зокрема, святкування з нагоди 300-ліття присутності та праці василіян у Варшаві.

Також відсилаємо до двох історичних статей, які були опубліковані, з нагоди цього ювілею, на сайті Свято-Покровської Провінції:

Нарис історії з нагоди 300-літнього ювілею присутності Отців Василіан у Варшаві (на основі праць о. дияк. Богдана П’єтночко, ЧСВВ, та п. Романа Шагали опрацював ієрм. Петро Кушка, ЧСВВ): www.bazylianie.pl 

До 300-ліття василіан у Варшаві — Церковні хори василіанської церкви Успіння Пресвятої Богородиці у Варшаві (на основі історичних даних, які зібрав дияк. Богдан П’єтночко, ЧСВВ, та даних, які надіслали керівники теперішніх хорів, опрацював ієрм. Петро І. Кушка, ЧСВВ): www.bazylianie.pl 

Спільна зустріч у Варшаві з нагоди свята Провінції

14-15 жовтня 2021 р. у Варшавському монастирі Отців Василіян відбулася молитовна зустріч з нагоди празника Покрова Пресвятої Богородиці. Саме на честь цього свята названа Провінція Чину Святого Василія Великого у Польщі.

У п’ятницю, 15 жовтня, після спільної подячної Божественної Літургії, яку очолив протоігумен – ієром. Миколай Козіцький, ЧСВВ, отці і брати спільно помолилися молебень до Пресвятої Богородиці, прославленої в Почаївській чудотворній іконі, копія якої була освячена у Варшаві в 2017 р. з нагоди 400-літнього ювілею Василіянського Чину. Після молебню духовну конференцію для всіх присутніх ченців виголосив ієром. Петро Кушка, ЧСВВ.

Після спільної молитви ченці зібралися на спільну зустріч для обговорення поточних справ Провінції, а післяобідньої пори відбулося засідання Провінційної Ради.

Інформація і світлина із сайту www.bazylianie.pl 

Презентація нових видань василіянського видавництва «Василіяда»

19 листопада 2021 року в українському Народному Домі в Перемишлі відбулася історична подія – презентація видань василіянського видавництва «Василіяда», приурочених ювілеєві 300-ліття перебування василіян у Варшаві.

SONY DSC

Організаторами історичної події були: протоігумен Свято-Покровської провінції василіян у Польщі ієром. Миколай Козіцький та голова перемишльського гуртка Об’єднання українців у Польща (ОУП) Ігор Горків. Активну участь у проведенні презентації взяв вислужений протоігумен Свято-Покровської провінції ієром. Ігор Гарасим, ЧСВВ.

Протоігумен ієром. Миколай привітав усіх присутніх, розповів про обставини і мету презентації та назвав імена авторів видань, презентація книжок яких відбулася, а саме:
– проф. Юрій Ясіновський, Церковний спів Галичини Австрійської доби у критиці, персоналіях і нотних джерелах, Варшава 2020, с. 404 (докладніше див. на сайті www.bazylianie.pl).
– dr Rusłana Kramar, Przemyska „Jesień życia” (1920—1947) Ulany Krawczenko, Warszawa 2021, s. 261 (докладніше див. на сайті www.bazylianie.pl).

Презентація книжок василіянських видань видавництва «Василіяда» у Перемишлі – це подія історичного характеру. Важливо наголосити на тому, що отці і брати василіяни в Польщі займаються не лише душпастирською і виховною діяльністю, але також видавничою і науковою.

Інформація і світлина із сайту www.bazylianie.pl 

Святкування ювілею 300-ліття присутності у Варшаві монахів Василіянського Чину

У п’ятницю 26 листопада 2021 р. у варшавському Свято-Успенському монастирі Чину Святого Василія Великого великою вечірнею з литією в честь святого священномученика Йосафата, архиєпископа Полоцького, розпочалося святкування Ювілею 300-ліття присутності монахів Василіянського Чину у Варшаві. Вечірню відслужив протоігумен Свято-Покровської провінції Василіянського Чину у Польщі ієром. Миколай Козіцький, ЧСВВ.

У суботу 27 листопада, о 10:00 год., в монастирському храмі була відслужена подячна Божественна Літургія, яку очолив високопреосвященний владика Євген Попович, архиєпископ і митрополит Перемишльсько-Варшавський, у співслужінні з преосвященним владикою Аркадієм Трохановським, єпископом Ольштинсько-Ґданським, протоігуменом Василіянського Чину у Польщі ієром. Миколаєм Козіцьким, ЧСВВ, та інших отцями, які прибули на це торжество.

На свято прибув Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща високодостойний п. Андрій Дещиця.

Літургію супроводжував співом хор «Basileus» під керівництвом п. Романа Дрозда.

На закінчення Божественної Літургії владика Євген Попович вручив на руки протоігумена ієром. Миколая подячну грамоту.

Протоігумена Свято-Покровської провінції Василіянського Чину в Польщі ієром. Миколай Козіцький, ЧСВВ, на завершення торжеств подякував, в імені усіх отців і братів, усім учасникам – владикам, священникам і вірним, за присутність і молитовну участь у цьому величному торжестві, на вшанування 300-ліття присутності і служіння у Варшаві отців василіян.

Опісля зі словом привітання і подяки звернулися до шановних гостей представники парафіяльної спільноти, яка діє при храмі Свято-Успенського василіанського монастиря.

Інформація і світлина із сайту www.bazylianie.pl 

Close Menu