В Улашківському монастирі відсвяткували празник Різдва святого Івана Хрестителя, покровителя обителі

В Улашківському монастирі відсвяткували празник Різдва святого Івана Хрестителя, покровителя обителі

Середа, 2018-07-11    9:06:14 UTC+2    Новини

Кожного року свято Різдва Івана Хрестителя є для Улашківського монастиря нагодою повернутися думкою до сторінок історії обителі. Згідно з переказами, у 1315 році сюди прийшли перші ченці і принесли із собою ікону Івана Хрестителя, через яку упродовж наступних століть Господь обдаровував людей численними зціленнями. Крім того, здавна відомо про чотири відпусти в Улашківському монастирі, один з яких припадає на на свято Різдва Івана Хрестителя, 7 липня (що є 24-тим червня за юліанським календарем), адже святий Іван Предтеча, якого чудотворна ікона перебуває в монастирському храмі, є одним з покровителів цієї святої обителі.

Торжественне святкування празника розпочалось о 21:00 год. у п’ятницю 6 липня святковою Вечірнею з Литією, яку очолив владика Іриней Білик, ЧСВВ, канонік Папської великої базиліки Святої Марії (Santa Maria Maggiore) в Римі, єпископ-емерит Бучацької єпархії, у співслужінні з о. Власієм Фуцом, ЧСВВ, ігуменом Улашківського монастиря. По Вечірні владика Іриней освятив ризи, які були пошиті спеціально для празничних богослужінь.

Опісля відбулись нічні чування, провідниками яких були о. Никодим Гуралюк, ЧСВВ, ігумен монастиря в Погоні, та о. Порфирій Шумило, ЧСВВ, з монастиря Царя Христа в Івано-Франківську. Завершились моління Божественною Літургією.

На саме свято, у суботу 7 липня 2018 року, вшанування пам’яті покровителя Улашківської обителі почалося з Молебня та святкової Утрені, які відслужив о. Йоан Школик, ЧСВВ, протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні. Вершиною святкування була Божественна Літургія, яку очолив преосвященний владика Дмитро Григорак, ЧСВВ, єпарх Бучацький, разом із преосвященним владикою Іринеєм Біликом, о. протоігуменом Йоаном Школиком, о. ігуменом Власієм Фуцом, настоятелями та ієромонахами з монастирів у Брюховичах, Бучачі, Кам’янці-Подільському, Львові та священиками Бучацької єпархії.

Гомілію після прочитання Євангелія виголосив владика Іриней. Він привітав усіх присутніх, зокрема іменинників, та передав апостольське благословення Папи Франциска з Рима. Проповідник зазначив, що «подія народження Івана Хрестителя оточена радісним почуттям здивування, несподіванки та вдячності». За прикладом Папи Франциска владика Іриней заохотив кожного зробити іспит сумління щодо того, чи його віра є радісною і відкритою на Божі несподіванки, адже Господь Бог – Бог несподіванок.

За словом єпископа, як дві тисячі років тому до ізраїльського народу, так сьогодні св. Іван Хреститель промовляє до нас: «Покайтеся, бо наблизилося Небесне Царство; чиніть плоди, достойні покаяння; готуйте дорогу Господеві, вирівнюйте його стежки – кожна гора нехай знизиться, а кожна долина нехай заповниться», бо «кожна гора – це гори нашого егоїзму, ненависті і злоби, обмов і очорнень; це гори корупції, які не дозволяють нам бачити потреби наших ближніх; це гори, які не дозволяють нам бачити Господа, а кожна долина – долини нашого життя, які повинні заповнитися добрими ділами любові і милосердя та нашого служіння одні одним».

Наприкінці гомілії владика вказав на потребу змінити спосіб життя, закликавши викорінювати корупцію, викидати все лукаве із серця, жити згідно із Божими заповідями та бути активними воїнами Божого Царства.

Після урочистої Літургії було уділено благословення для отримання повного відпусту з нагоди цього монастирського празника. Відтак на джерелі поблизу монастиря відбулось освячення води, яке завершилось молитвою за Україну «Боже великий, єдиний» та окропленням учасників молитви свяченою водою.

Інформація та світлини із сайту osbm.in.ua

Close Menu