В архиєрейській хіротонії владики Степана Суса взяла участь делегація Колегіуму ім. св. Йосафата

В архиєрейській хіротонії владики Степана Суса взяла участь делегація Колегіуму ім. св. Йосафата

У суботу й неділю 11–12 січня 2020 року делегація Бучацького колегіуму ім. св. Йосафата взяла участь у богослуженнях в патріаршому соборі Воскресіння Христового в м. Києві, під час яких відбулися чин архиєрейського найменування та єпископська хіротонія о. Степана Суса, випускника цього колегіуму 1999 року, поки що наймолодшого католицького єпископа у світі.

Після завершення Божественної Літургії в неділю 12 січня директор колегіуму о. Іриней Гумен, ЧСВВ, привітав новопоставленого архиєрея від імені вчителів і студентів та подарував йому ікону святого священномученика Йосафата, архиєпископа Полоцького, покровителя цього загальноосвітнього навчального закладу. 

Як відомо, Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, отримавши попередню згоду від Папи, здійснив канонічне обрання отця Степана Суса, священника Львівської архиєпархії УГКЦ, відомого військового капелана, відновителя і пароха храму святих апостолів Петра і Павла м. Львова (колишнього костелу Отців Єзуїтів), єпископом курії Києво-Галицького Верховного архиєпископа УГКЦ. Новопризначеному єпископу надано титулярний осідок Зіґріса. 15 листопада 2019 року про це було офіційно оголошено у Ватикані. 

11 січня 2020 року в патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві відбувся чин архиєрейського найменування куріального єпископа УГКЦ Степана Суса. Чин найменування звершив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, спільно із владиками Ігорем Возьняком, архиєпископом і митрополитом Львівським, та Павлом Хомницьким, єпархом Стемфордським.

На початку чину архиєрейського найменування владика Богдан Дзюрах, секретар Синоду Єпископів УГКЦ, зачитав два декрети Глави УГКЦ: декрет про проголошення та поставлення отця Степана Суса єпископом УГКЦ з титулярним осідком Зіґріса та декрет про призначення його єпископом курії Верховного архиєпископа УГКЦ. Опісля новопризначений владика Степан проголосив визнання віри та, поклавши руку на Євангеліє, склав присяги на вірність Вселенському Архиєреєві та Главі й Отцю УГКЦ.

Завершився чин молитвою до Святого Духа за нового єпископа нашої Церкви, після чого Блаженніший Святослав подякував єпископам УГКЦ та численним гостям, які прибули на це гарне, світле, урочисте торжество, яке, за його словами, «так співпадає із духом різдвяної радості».

Опісля новонаречений владика відслужив велику вечірню.

Архиєрейську Літургію з чином архиєрейської хіротонії владики Степана Суса в патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві 12 січня 2020 року очолив Блаженніший Святослав – головний святитель. Співсвятителями стали владика Ігор Возьняк, архиєпископ і митрополит Львівський УГКЦ, та владика Павло Хомницький, єпарх Стемфордський.

Спершу владика Степан тричі публічно склав визнання своєї віри. Після цього відбувся чин архиєрейської хіротонії, на завершення якого відбулося зодягнення нововисвяченого єпископа в архиєрейські ризи. Тоді Блаженніший Святослав вручив владиці Степану архиєрейський жезл як символ його влади.

* * *

Співзасновниками Колегіуму ім. св. Йосафата у Бучачі є Бучацька районна адміністрація, Бучацька районна рада і Бучацький монастир Чесного Хреста Господнього. Відновником і першим директором навчального закладу (впродовж 1995–2009 рр.) був о. Іван (Теодозій) Майкович, ЧСВВ.

Цей навчальний заклад, який має свою довгу історію, після його закриття радянською владою був наново заснований у вересні 1995 року як історико-філософський ліцей імені святого Йосафата Бучацького монастиря Чесного Хреста Господнього Чину святого Василія Великого і тоді ж зареєстрований Міністерством освіти і науки України.

У вересні 2001 року, відповідно до розпорядження голови Бучацької районної державної адміністрації, ліцей реорганізовано у колегіум ім. св. Йосафата.

За матеріалами інформаційного сайту УГКЦ news.ugcc.ua
та сайту Бучацького колегіуму ім. св. Йосафата collegium.osbm.info

Close Menu