Урочисте відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата в парафії ‎при василіянському монастирі святого Юрія м. Червонограда

Урочисте відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата в парафії ‎при василіянському монастирі святого Юрія м. Червонограда

14Святкування празника Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії в монастирі святого Юрія у Червонограді розпочалося великою вечірнею з литією у середу 21 грудня.

У четвер 22 грудня, в сам день свята, урочисту Божественну Літургію o 12 год. в храмі святого Юрія очолив Преосвященний владика Михаїл Колтун, ЧНІ, єпарх Сокальсько-Жовківський.

Перед початком богослуження на подвір’ї храму владику Михаїла зустрів із церковним братством ігумен монастиря та адміністратор парафії святого Юрія о. Ігнатій Москалюк, ЧСВВ, та запросив його відслужити Святу Літургію. З Кир Михаїлом співслужили священики-василіяни з різних монастирів (о. Пантелеймон Саламаха, вислужений Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, о. Михайло Лучків, Провінційний радник, о. Веніамин Чернега, Економ Провінції, о. Веніамин Довганич, Настоятель Мукачівського монастиря на Закарпатті, о. Макарій Ленів, Ігумен Дрогобицького монастиря, о. Марко Максимів, Настоятель резиденції у Володимирі-Волинському, о. Павло Ясиновський з Дрогобицького монастиря), протопресвітери Червоноградського та Сокальського деканатів о. Зеновій Буньо та о. Петро Звір, інші священики єпархії. Ігумен о. Ігнатій виконував служіння церемонієра, а інші священики монастиря святого Юрія сповідали. У молитві взяли участь сестри Служебниці Непорочної Діви Марії, численно зібрана парафіяльна громада та гості.

Перед Літургією владика Михаїл уділив нижчі свячення семінаристам Сокальсько-Жовківської єпархії, які навчаються в Івано-Франківській семінарії.

Оскільки цей празник є урочистим започаткуванням святкування Ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата в монастирі й парафії святого Юрія, був оприлюднений декрет про умови отримання повного відпусту з нагоди цього ювілейного року. Преосвященний владика Михаїл звернув увагу на те, що цей декрет відноситься до всіх, як отців і братів василіян, так і тих, які з ними беруть участь у молитві. Це ще один вияв щедрого Божого милосердя, Божої доброти до тих, які вірні Йому. Подаючи за приклад отців василіян, які впродовж століть залишалися вірними своєму покликанню і церковній ієрархії, владика заохотив усіх до такої вірності: Греко-Католицькій Церкві, рішенням Синоду, Главі Церкви, своєму єпископові.

У своєму слові владика Михаїл, говорячи про василіянський храм св. Юрія у м.  Червонограді наголосив, що храм цей – криниця Божого милосердя, черпаючи з якої, кожен може відчути і пережити це Боже милосердя, яке оздоровлює і кріпить тих, які звертаються до Бога, на їхній дорозі християнського життя.

Привітати Отців Василіян прибув о. Михайло Гнатів, настоятель сусіднього з монастирським храму святого Володимира, Сокальський благочинний Української Православної Церкви Київського Патріархату. Він відзначив, що їхні взаємини з о. Ігнатієм, ігуменом монастиря святого Юрія, добросусідські й мирні та вказав на особисті риси о. Ігнатія, який є добрим організатором і будівничим, завдяки чому церква святого Юрія є прикрасою міста.

Цього ж дня в Музеї історії релігії відбулася святкова академія, під час якої учасники мали можливість довідатися про різні сторінки історії Василіянського Чину а також переглянути виставку, присвячену Отцям Василіянам.

На завершення о. Ігнатій Москалюк вручив єпископові Михаїлу та меру міста Червонограда Андрiю Залiвському пам’ятні медалі ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата.

Свято Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії в монастирі святого Юрія в Червонограді відзначається як свято чудотворної Кристинопільської ікони Пресвятої Богородиці, яка перебуває в цьому монастирі з 1765 року, з вимушеною перервою в 1946—1994 роках. Сам монастир був заснований у 1763 році фундаційною грамотою Франциска Салезія Потоцького, тодішнього власника Кристинополя.

Використано, серед іншого, повідомлення Прес-служби Сокальсько-Жовківської єпархії

Про цю ж подію на блозі Місії «Постуляційний центр беатифікації УГКЦ»

Світлина вгорі із сайту Сокальсько-Жовківської єпархії

Close Menu