Урочисте відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину у Провінції Покрова Пресвятої Богородиці в Польщі

Урочисте відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину у Провінції Покрова Пресвятої Богородиці в Польщі

Середа, 2017-10-18    16:10:00 UTC+2    Новини

Торжественною Вечірнею з Литією в честь празника Покрова Пресвятої Богородиці розпочалися у п’ятницю 13 вересня 2017 року у Варшавському Святоуспенському монастирі Отців Василіян святкування ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата в Провінції Покрова Пресвятої Богородиці у Польщі. Вечірню відслужив протоігумен цієї Провінції о. Миколай Козіцький, ЧСВВ. Співали брати-студенти з Василіянського інституту філософсько-богословських студій (ВІФБС) у Брюховичах, та ціла василіянська спільнота Святопокровської Провінції, разом із гостями, які прибули на свято.

У суботу 14 жовтня 2017, в сам празник Покрова Пресвятої Богородиці, спільна молитва розпочалася святковою Утренею о 7:00 год., яку відслужив протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоан Школик, ЧСВВ.

О 10:00 год. розпочалася урочиста Архиєрейська Літургія, яку очолив високопреосвященний владика Євген Попович, архиєпископ і митрополит Перемишльсько-Варшавський УГКЦ. З ним співслужили: преосвященний владика Василій Медвіт, ЧСВВ, протоігумени чотирьох Провінцій Василіянського Чину (о. Миколай Козіцький, о. Йоан Школик, о. Андрій Белеканич, протоігумен Провінції Святого Миколая в Україні, та о. Методій Біланчік,  протоігумен Словацької Провінції Святих Кирила і Методія), ректор ВІФБС о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, ієромонахи з Провінції в Польщі та інших василіянських Провінцій, священики митрополії УГКЦ в Польщі.

У Святій Літургії взяли чисельну участь сестри Чину Святого Василія Великого, Згромадження Служебниць Непорочної Діви Марії та Згромадження Святого Йосифа Обручника. Окрім священнослужителів, ченців і черниць та запрошених гостей, цього дня василіянський храм наповнився великою кількістю вірних.

Після заамвонної молитви наприкінці Літургії відбулося посвячення Почаївської ікони Пресвятої Богородиці, яка була написана з нагоди відзначення в Провінції Покрова Пресвятої Богородиці в Польщі ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата та встановлена для почитання у храмі.

У своїй проповіді митрополит Євген Попович відзначив, зокрема, роль Василіянського Чину на землях Надвіслянського краю. Також наприкінці Святої Літургії, на закінчення побажань, як знак вдячності, митрополит вручив на руки о. протоігумена Миколая медаль блаженного священномученика Йосафата Коциловського, єпископа Перемишльського, «За вірність Церкві».

Після Літургії о. Миколай Козіцький, ЧСВВ, вручив василіянські грамоти та медалі ювілею 400-річчя Чину: митрополиту Євгену Поповичу, владиці Василію Медвіту, вищим настоятелькам жіночих монаших спільнот у Варшаві та всім іншим заслуженим перед Василіянським Чином у Польщі особам.

Цього ж дня, після вечірньої Святої Літургії о 19:15 год., відбувся концерт хору братів-василіян «Deisis» із Василіянського інституту, що у Брюховичах. Під час концерту були виконані різні літургійно-духовні твори, між іншими: «Херувимська пісня» старо-болгарського наспіву, кондак «Богородице, ти лоза істинна...» грузинського наспіву із ХІІ ст., кант «Через поле широкеє...», пісня, присвячена василіянським мученикам Дрогобицьким, «Блаженні монахи» та пісня, присвячена всім, хто віддав своє життя за Україну, «Гей, плине кача...».

На закінчення концерту парох о. Петро Кушка, ЧСВВ, подякував хористам і побажав їм нових творчих успіхів, а вірні, які зібралися, щоб почути духовні співи, щедро винагородили братію гучними оплесками.

У неділю 15 жовтня відбулося продовження святкувань ювілею Чину. Літургію об 11:00 год. очолив преосвященний владика Василій Медвіт, ЧСВВ, у співслужінні з о. Миколаєм Козіцьким, о. Андрієм Белеканичем, о. Пантелеймоном Трофімовим, о. Ігорем Гарасимом, ЧСВВ, та о. Василем Парасюком, ЧСВВ. Літургію супроводжував хор братів-василіян «Deisis». Проповідь виголосив владика Василій.

Після Літургії діти з парафії василіянського храму Успення Пресвятої Богородиці привітали, від імені парафії, отців василіян з ювілеєм 400-ліття Чину Святого Василія Великого, представивши коротеньку програму. На закінчення протоігумен о. Миколай Козіцький від імені Провінції подякував усім, хто в різний спосіб допоміг у приготуванні цих святкувань.

Трохи пізніше у світлиці під монастирським храмом відбулася презентація книг, присвячених ювілеєві: «Василіянські генеральні капітули від 1617 по 1636 рік», авторства отця Порфирія Підручного, ЧСВВ, та диякона Богдана П’єтночка, ЧСВВ, а також «Василіяни у світі: минуле і сьогодення», збірника статей під редакцією о. д-ра Василя Парасюка, ЧСВВ.

Вступне слово на початку презентації виголосив протоігумен о. Миколай Козіцький, після чого о. Ігор Гарасим, о. Василь Парасюк та о. д. Богдан П’єтночко, які внесли свій вклад у видання цих книг, розповіли про історію їх постання, їхнє значення для сучасності та їх зміст.

Учасники презентації із зацікавленням слухали доповідачів, які поділилися знанням про історичні сторінки та сучасний стан Василіянського Чину, а також мали можливість отримати відповіді на свої запитання. На закінчення парох о. Петро Кушка подякував доповідачам за їх участь у цій презентації та цікаві розповіді.

Інформація та світлини із сайту www.bazylianie.pl

Close Menu