Улашківська чудотворна ікона Матері Божої

Згідно з переказами історія Улашківської чудотворної ікони Божої Матері сягає другої половини XVII ст. Спершу ця ікона знаходилася у церковці Різдва Пресвятої Богородиці.
Численні чудесні оздоровлення, що відбувалися біля цього образу Пресвятої Богородиці, а також чудесну захорону жителів краю від набігів жорстоких ординців на села і міста Галицького Поділля документально засвідчує монастирський літопис записами від 1678 року.
Хоча монастир і сам неодноразово потерпав, був поруйнований і пограбований бусурманами, але ікона Пресвятої Богородиці чудом залишалася на місці непошкодженою.
У 1740 році монастир був пограбований, але цього разу не татарами чи турками, а російськими військами під командуванням генерала Мініха (усе цінне церковне майно — рукописи, книги, богослужбові речі і навіть всі ікони було вивезено). Чудотворна ікона Пресвятої Богородиці не пропала безслідно. Ймовірно вона була кимось викуплена. Через більш ніж два десятиліття вона знову повернулася в обитель.
Власне цю ікону Пресвятої Богородиці й передала 1765 року українська шляхетна родина Добринських-Ратиборських в Улашківський василіянський монастир.
Отримавши від Духовної комісії рішення на основі відповідних, стверджених присягою зізнань очевидців чуд, які сталися при цій іконі Матері Божої, грамотою від 4 жовтня 1773 року єпископ Лев Шептицький проголосив Улашківську ікону «благодатною», тобто чудотворною.
У 1774 році стараннями ченців Улашківської обителі на пожертви побожних краян для чудотворної ікони Матері Божої було справлено срібні позолочені шати.
У 1868 році цю чудотворну ікону було перенесено зі старої монастирської церкви до сучасного мурованого храму Різдва Пресвятої Богородиці в Улашківцях. Улашківська монастирська обитель стала найбільшим відпустовим місцем усього Галицького Поділля.
В час радянського комуністичного режиму чудотворна ікона Матері Божої знаходилася в Улашківській парафіяльній церкві у зв'язку з тим, що чернеча обитель була зруйнована, а монастирська церква знаходилася у вкрай занедбаному стані.
Завдяки заступництву Матері Божої вірні знаходили при чудотворній іконі Улашківської Пресвятої Богородиці полегшення і заступництво перед Богом.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Close Menu