Українська парафія святих мучеників Сергія і Вакха в Римі відсвяткувала свій престольний празник

Українська парафія святих мучеників Сергія і Вакха в Римі відсвяткувала свій престольний празник

Вівторок, 2017-10-31    10:34:48 UTC+1    Новини

У неділю 29 жовтня 2017 року українська парафія святих мучеників Сергія і Вакха відсвяткувала храмовий празник. Святкову Божественну Літургію з цієї нагоди очолив протоієрей Марко Семеген, президент Релігійного Товариства «Свята Софія» та настоятель прокатедрального собору Святої Софії в Римі.

Цього року храмовому святу передувало семиденне духовне приготування. У святині в цей час перебувала копія Зарваницької ікони Божої Матері. Протягом тижня віряни численно приходили на богослуження, щоб духовно приготуватися до свята та молитися Пресвятій Богородиці, прославленій у чудотворній Зарваницькій іконі.

Ця копія чудотворної Зарваницької ікони Матері Божої прибула до Рима 15 жовтня 2017 року. Свій шлях у Вічному місті вона розпочала із площі Святого Петра у Ватикані, де перебувала під час Святої Літургії, котру очолив Святіший Отець Франциск з нагоди канонізації нових святих в Католицькій Церкві. Папа Франциск благословив корони, що були поміщені на ікону. Після богослуження у Ватикані ікона перебувала протягом тижня у прокатедральному соборі Святої Софії, а від неділі 22 жовтня – у парафіяльній церкві свв. Сергія і Вакха.

З Рима ікона продовжить паломницький шлях до різних українських громад в Італії і протягом півтора місяця відвідає два десятки міст, де діють громади УГКЦ.

Самі святкування храмового празника розпочалися напередодні, у суботу 28 жовтня, всенічним бдінням, тобто Великою Вечірнею з Литією та святковою Великою Утренею.

У сам день празника чисельно зібрані вірні молилися о 10:00 год. Божественну Літургію, яку з о. Марком співслужили протоієрей Ярослав Карп’як, працівник ватиканської Конгрегації для Східних Церков, ієромонах Йоанікій Чверенчук, ЧСВВ, генеральний вікарій Василіянського Чину Святого Йосафата, та ієромонах Маврикій Попадюк, ЧСВВ, головний економ цього Чину, ієромонах Луїс Касіян, ЧСВВ, ректор Папської української колегії святого Йосафата, ієромонах Теодосій Грень, ЧСВВ, віце-ректор Папської української колегії святого Йосафата, ієрей Андрій Солецький, секретар Глави УГКЦ в Римі та віце-ректор прокатедрального собору Святої Софії, протоієрей Іван Кулик, парох української парафії святих Сергія і Вакха. Співав парафіяльний хор під диригуванням п. Галини Громик.

У святкуванні храмового празника української парафії в Римі взяли участь пані Тетяна Іжевська, посол України при Святій Столиці, представники українських монаших Згромаджень і Чинів у Римі, студенти Папської української колегії святого Йосафата, інших папських колегій та чисельно зібрані українські віряни з Рима та околиць.

У світлі євангельського читання цієї неділі (Лк. 8, 5-15) о. Марко у своїй проповіді наголосив, що сіяння Божого слова не припиняється ніколи і цю місію виконує Його Церква, а від кожного християнина залежить, який плід принесе це слово, що падає на ґрунт його серця. «Християнин у своєму щоденному житті не може побудувати справжніх, чистих, істинних відносин з Богом, якщо не приймає Його слова. Саме тому християнин не може жити, не тримаючи щоденно в руках Святого Письма», – наголосив проповідник. Відтак священик поставив за приклад вірності Божому слову мучеників Сергія і Вакха та закликав наслідувати їхню віру і вірність Богові.

По завершенні Божественної Літургії до присутніх у храмі молільників звернувся представник римського Вікаріату, який відповідає за працю з мігрантами, священик П’єрпаоло Феліколо. Він високо оцінив працю українського духовенства для своїх співгромадян та відзначив глибоку побожність українських мігрантів в Італії та в Римі зокрема.

Після цього молитовним продовженням святкування престольного празника стало урочисте водосвяття, яке священнослужителі звершили на площі перед храмом.

Після водосвяття усі присутні на молитві були запрошені на спільну трапезу. По завершенні святкового обіду відбувся концерт, приурочений парафіяльному торжеству. В контексті концертної програми прозвучали українські пісні у виконанні Володимира Крамара, співочого тріо студентів Папської української колегії святого Йосафата, а також звучали пісні та поезія у виконанні окремих членів парафіяльної спільноти. Зокрема своїм співочим талантом порадував присутніх один з наймолодших членів парафіяльної спільноти, п’ятирічний Максим Жуковський.

На завершення концертної програми парох української парафії святих Сергія і Вакха о. Іван Кулик подякував усім присутнім за участь у святкуванні та всім організаторам концертного дійства за чудове проведення заходу.

Інформація та світлини із сайту парафії www.ukr-parafia-roma.it

Close Menu