Українська громада в м. Рієті, Італія, відзначила своє 15-ліття

Українська громада в м. Рієті, Італія, відзначила своє 15-ліття

У неділю 22 грудня 2019 р. українська громада центральноіталійського міста Рієті святкувала храмовий празник святого Миколая та 15-ліття від заснування громади. З цієї нагоди з душпастирським візитом парафію відвідав Делегат ad omnia Апостольського екзархату для українців-католиків візантійського обряду в Італії владика Діонісій Ляхович.

Своєю присутністю свято звеличили та співслужили Святу Літургію з архиєреєм о. Марко Я. Семеген, голова товариства «Свята Софія» та ректор собору Свята Софія, о. Маврикій Попадюк, ЧСВВ, намісник римської василіянської обителі, диякон Арналдо Проєтті з Рієті і о. Стефан Г. Стареправо, ЧСВВ, капелан громади.

Також загостили на свято сестри служебниці з Рима – с. Дженіс і с. Вероніка, – бр. Йосафат Орібка, ЧСВВ, з Нью-Йорка та гості з м. Кремони в Італії, з м. Бережан в Українї та з Чехії.

Святкування з нагоди 15-ліття громади відбулися в парафії “Regina Pacis”. Розпочалися вони о 12:30 год. урочистою Божественною Літургією, яку очолив владика Діонісій.

У Літургії взяла участь велика кількість українців, особливо найменших парафіян — дітей. Службу Божу співав місцевий хор.

Під час проповіді, виголошеної італійською та українською мовами, владика Діонісій зосередив увагу на постаті св. Миколая, який зумів втілити Христове Євангеліє у своєму житті й показати на прикладі власного життя, як потрібно любити ближніх і служити потребуючим. Приклад його святого життя є дуже актуальним сьогодні, коли навколо переважає самолюбство та егоїзм.

По завершенні Святої Літургії о. Стефан Г. Стареправо, ЧСВВ, склав владиці подяку за батьківську турботу та підтримку українців в Італії, а також подякував усім отцям та дияконові Арналдо.

Опісля відбулося святкування, під час якого до найменших парафіян завітав святий Миколай, а пані Звенислава Киба з іншими парафіянами організувала дуже гарний вечір для дітей з піснями та колядками.

На основі статті о. Стефана Г. Стареправо, ЧСВВ, для сайту www.chiesaucraina.it
Світлини з цього ж сайту

Close Menu