Участь римської василіянської спільноти в молитві за єдність християн

Участь римської василіянської спільноти в молитві за єдність християн

2017.01.23 Via Lata 02У понеділок 23 січня о 20 год. спільнота римського василіянського монастиря на Авентині молилася, в рамках тижня молитов за єдність християн, у Базиліці Святої Марії по вул. Широкій (in via Lata) у Римі, за адресою via del Corso, 306, при якій діє Екуменічний Євхаристійний Центр Згромадження сестер Дочок Церкви. На запрошення місцевої громади щороку спільноти монаших спільнот Східних Церков та папських східних колегій служать Божественну Літургію в різних східних католицьких обрядах. Хоч такі богослуження не мають рангу екуменічних, бо в них беруть участь в основному католики різних обрядів, вони є спільною молитвою за єдність християн, виявляють багатство літургійної спадщини різних католицьких Церков, засвідчують єдність Христової Церкви в її різноманітності та щедрість Божих дарувань для кожної з Церков.

Цього року Святу Літургію у візантійсько-українському обряді в Базиліці Святої Марії відслужив о. Діонисій Заведюк у співслужінні з дияконом Валентином Федишиним, співав хор василіянських студентів з монастиря Головної Управи під керуванням о. Йосифа Микитина. Священнослужителі молилися італійською мовою, а хор співав українською, що не заважало людям брати активну участь, оскільки всі мали перед собою двомовний текст Літургії святого Івана Золотоустого.

У більшості учасниками Літургії були парафіяни цієї церкви та сестри Дочки Церкви, латинського обряду. У богослуженні взяли участь представники української громади Вічного міста: сестри Служебниці Непорочної Діви Марії, сестри Чину Святого Василія Великого та деякі миряни.

Цьогорічна тема тижня молитов за єдність християн: «Христова любов спонукає нас до примирення». Теми різних днів цього тижня молитов пов’язані з обраним для роздумів і молитви уривком Другого послання апостола Павла до коринтян 5,14-20. Зокрема, темою шостого дня молитов було ствердження: «Бог примирив нас із собою».

У проповіді після євангелія о. Діонисій поділився з учасниками богослуження деякими думками, пов’язаними з темами читань, наголосивши на головній з них, що Бог, примиривши нас із собою в Ісусі Христі, вчинив нас учасниками свого життя. Усяка справжня реформа Церкви завжди починається з уважного слухання Божого слова і з покори серця, яке дозволяє вести себе Святому Духові, і вона не може не брати під увагу єдності Церкви. Шукаючи єдності всіх християн у співпраці з різними Церквами і церковними спільнотами, християни-католики керуються розумінням заповіді і гарячого бажання Ісуса Христа, «щоб усі були одно». Проповідник, вказавши на приклад блаженних пратулинських мучеників, які віддали життя, захищаючи своє право на релігійну свободу, вказав на недопустимість насильства та дискримінації людей з огляду на їх віроісповідання. Потвердив це словами Декларації про релігійну свободу ІІ Ватиканського собору, яка однозначна в переконанні, що «правда перемагає не інакше, як тільки силою самої правди, яка воднораз і лагідно, і сильно проникає в уми». На закінчення о. Діонисій побажав усім учасникам молитви бути вірними Христовому вченню, молитися і працювати для церковної єдності.

Після закінчення Святої Літургії о. Ерманно М. Тоньоло, Чину Слуг Марії, професор емерит Папського богословського факультету «Маріанум» у Римі, подякував служителям і співакам за гарну і глибоку спільну літургійну молитву, а зокрема наміснику монастиря о. Маврикію Попадюку, який також брав участь у молитві.

Після спільної фотографії на пам’ять уся монаша спільнота була запрошена до кімнати поряд із захристією, де місцеві сестри монахині приготували невелику перекуску і де можна було поділитися враженнями про спільну молитву, а також згадати тих, які брали участь у цих відправах в Базиліці Святої Марії в минулі роки.

Світлини з богослуження в Базиліці Святої Марії можна переглянути тут.

Відеозапис частин Святої Літургії можна переглянути тут.

Автор світлин та відео – о. Єфрем Кончак, ЧСВВ.

Close Menu