Учасники літніх дитячих таборів при монастирях у Лаврові, Луцьку і Львові поглиблювали знання Святого Писання

Учасники літніх дитячих таборів при монастирях у Лаврові, Луцьку і Львові поглиблювали знання Святого Писання

Понеділок, 2018-07-23    18:02:28 UTC+2    Новини

Період літніх канікул та організованих у їх рамках таборів «Веселі канікули з Богом» у василіянських монастирях у Лаврові, Луцьку та Львові стали гарною нагодою для аніматорів та школярів поглиблення розуміння Святого Писання.

Теми, пов’язані із біблійними історіями та повчаннями, органічно поєдналися із провідною тематикою цьогорічного відзначення в Україні Року Божого слова, а засвоєні істини стануть для учасників літніх таборів провідним світлом на їхній життєвій дорозі.

У Лаврові відбулися «Веселі канікули з Богом» дітей із парафії святого Андрія у Львові

«Ходити з Богом» – такою була назва літнього християнського табору для дітeй — учасників катeхитичної школи ім. свящeнномучeника Йосафата Кунцeвича, яка діє при парафії святого апостола Андрія, що у Львові, пл. Соборна, 3А.

Цей перший такого формату виїзний табір учасників згаданої катехитичної школи відбувся з 1 по 8 липня при василіянському монастирі св. Онуфрія у с. Лаврів Старосамбірського району на Львівщині під проводом с. Мeтодії Бадeцькоі, ЧСВВ, п. Мар’яни Шиндюк та катeхитів цієї школи.

Протягом тижня діти мали змогу не тільки відпочити, а й ближче познайомитись один з одним, беручи участь у вeсeлих eстафeтах, іграх, ранковій руханці, гуртках, танцюючи разом банси, виконуючи спільно різні обов’язки.

Кожний дeнь був присвячений окремій тeмі з Біблії: діти з аніматорами мандрували, разом з біблійними героями, сторінками священної історії, від Створення світу – аж до Христового Воскресіння; також проводились катехизації, в ході яких діти вчилися користуватися Святим Письмом.

Особливістю «Вeсeлих канікул з Богом», які проводяться при василіянських монастирях, є щоденна Служба Божа. Так було і в цьому таборі: діти брали активну участь в Божественній Літургії, а деякі хлопці прислуговували під час її служіння, до того ж дехто з них робив це вперше.

Ще однією цікавинкою табору був вечір талантів, у ході якого кожен учасник міг перед іншими дітьми поділитись своїми талантами і вміннями. А ще незабутнє враження залишила нічна ватра, при якій діти смакували вeчeрю і разом співали українських пісень.

За повідомленням бр. Давида Козина, ЧСВВ, для сайту osbm.in.ua

«Я вибираю рай! » – таким було цьогорічне гасло християнського табору у Луцьку

З 2 по 8 липня 2018 року при Луцькому монастирі отців-василіян проходив щорічний літній християнський табір «Веселі канікули з Богом». Темою цього літа стала «Мандрівка Святим Письмом».

Під час щедро насичених барвами семи днів табору команда із близько півсотні дітей та 16-ти аніматорів подорожувала сторінками Біблії, беручи участь у щоденній Божественній Літургії, катехизі, театральних постановках, майстер-класах, тематичних іграх та квестах.

Кожного дня діти занурювалися у нову, унікальну та незнану раніше для них атмосферу відкритості на звучання і слухання Божого слова, через, здавалося б, дрібнички: виготовлення ангелів (малюванням їх на склі або на 30-метровому полотні – під час масового майстер-класу), ігри «сніжками» у спекотному липні або зйомками реклами Біблії, подорожування життям Соломона та слідуванням за Ісусом Христом Його хресною дорогою.

Усі учасники табору: від найменшої дитини до духівника чи аніматора – взяли за своє гасло фразу з гимну табору: «Я вибираю рай! ».

Інформація і світлини із сайту osbm.lutsk.ua

Під час табору при Львівському монастирі діти з радістю пізнавали Біблію

З 2 по 8 липня відбувався табір «Веселі канікули з Богом» при василіянському монастирі святого Онуфрія у Львові. Цього року табір мав дуже цікаву і особливу назву: «Історії Божих творінь». Про особливості табору розповідає Ірина Ключковська – вихованка спільноти аніматорів при храмі та монастирі св. Онуфрія у м. Львові.

При монастирі св. Онуфрія кожна дитина — учасник табору, мандруючи, разом із Оленкою, Богданом та Улянкою, через історії із Святого Письма, мала змогу дізнатися про різних тваринок, які в цих історіях згадуються, та про людей, які були з ними пов’язані. Кожний день діти дізнавалися щось нове. На зустрічах у групах діти виготовляли разом різні цікавинки, які для них придумали аніматори. Діти вчилися відрізняти де є добро, а де є зло, робити власними руками символ миру – голуба, дізнавалися з кожним днем щось нове із Святого Письма.

Крім того, діти відвідували музеї. Кожного дня у них була дуже цікава екскурсія: вони побували у природничому, історичному, етнографічному музеях Львова, а також піднімалися на львівську ратушу. Кожна команда мала змогу послухати різні історичні факти про своє місто, а також про побут в різні періоди його історії. А щоб дітям було весело, аніматори також підготували естафети, де команди змагалися одна з одною, але при цьому діти підтримували як свою, так і чужу команду. Всі команди вийшли переможцями, тому що всі були надзвичайно дружніми.

У п’ятий день табору відбулася велика мандрівка. Аніматори з дітьми приїхали у Кохавинський монастир святого Герарда Отців Редемптористів. Брати з цього монастиря провели для всіх екскурсії про цей цікавий і незвичайний монастир. Діти мали змогу досхочу побігати і побавитися на величезній монастирській території. У цей день учасники табору відкрили останню тваринку – кита та дізналися історію про пророка Йону. У дітвори було завдання намалювати історію, яка трапилася з Йоною, а також – скласти колаж про цю історію з Біблії. Діточки із всією своєю серйозністю та уважністю поставились до завдання.

Під час табору кожна команда отримала завдання, яке мало назву «Instagram»: кожного дня діти малювали на плакаті свої враження про проведення цього дня у таборі разом із аніматорами та Богом.

Учасники «Веселих канікул з Богом» щиро вдячні ігумену монастиря о. Йоакиму Ошусту, ЧСВВ, духівнику табору о. Антонію Яремчуку, ЧСВВ, керівнику табору п. Надії Мирці та всій спільноті аніматорів із храму та монастиря св. Онуфрія за ці чудові миті в їхньому житті.

Особливо раді були аніматори, що мали таку нагоду побути разом з діточками та ділитися з ними радістю, знанням, досвідом. Адже аніматори – ті, хто стараються надихати інших тим добром, яке вони самі отримують від Господа Бога, зокрема, завдяки участі у Святих Тайнах – Сповіді та Причасті. Описала цю подію з радістю, приємними емоціями та найкращими враженнями від спілкування з чудовими дітьми та праці прекрасної аніматорської команди, а також дякуючи за чудовий приклад злагодженого проводу її керівника аніматор Ірина Ключковська.

Інформація і світлини із сайтів osbm.in.ua та  osbm.lviv.ua

Close Menu