У Вільнюсі відбулася єпископська хіротонія нового Апостольського нунція в Україні

У Вільнюсі відбулася єпископська хіротонія нового Апостольського нунція в Україні

У суботу 14 серпня 2021 р. в катедральному костелі святих Станіслава та Владислава у столиці Литви м. Вільнюсі відбулися єпископські свячення монсеньйора Вісвалдаса Кулбокаса, який був призначений Апостольським нунцієм в Україні і титулярним архиєпископом Мартани. Чин єпископських свячень (хіротонії) очолив Державний секретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін.

Зліва направо: Посол України в Литві п. Володимир Яценківський, о. Тадей Годованець, ЧСВВ, Архиєпископ Вісвалдас Кулбокас, о. Єронім Грім, ЧСВВ, п. д-р Алдона Василяускенє

У святковій Месі взяли участь митрополит Мечислав Мокшицький, який виконує обов’язки Голови Конференції єпископату Римо-Католицької Церкви в Україні, та єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії цієї Церкви Павло Гончарук.

Напередодні возведення в єпископський сан новий нунцій в інтерв’ю литовській редакції Радіо Ватикану – Vatican News розповів, що «не відчуває особливої тривоги щодо служіння в Україні, однак розуміє, що йдеться про відповідальність і більший тягар на плечах».

За словами нунція, призначення саме його на цю посаду пов’язане з тим, що він добре ознайомлений із ситуацією в Україні. Адже працюючи від 2012 по 2020 рік у Відділі в справах стосунків з державами Державного секретаріату Святого Престолу, він займався питаннями саме цієї частини світу, тож знає як про політичну, так і церковну ситуацію в Україні, яку називає «дуже багатою, але і дуже-дуже складною».

Коментуючи подію хіротонії, директор департаменту у справах релігії та національностей Міністерства культури Андрій Юраш зазначив:

«Щиро віриться, що народжений 47 років тому у Литві церковний достойник, який добре знає ситуацію і в цілому регіоні, і в нашій Державі зокрема, максимально долучиться до налагодження взаємин між Україною та Апостольською Столицею і зробить все можливе, аби Римський Первосвященник, 266-й наступник Апостола Петра, Папа Франциск якнайшвидше реалізував свій, такий очікуваний для нашої Держави апостольський візит».

Вітання новому Апостольському нунцію в Україні з нагоди його єпископських свячень передав і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук. Участь у святій Месі, під час якої відбулися єпископські свячення монс. Вісвалдаса Кулбокаса взяли ієромонахи Василіянського Чину Святого Йосафата о. Тадей Годованець та о. Єронім Грім, які перебувають на служінні в монастирі Пресвятої Тройці у Вільнюсі, а також Надзвичайний і Повноважний Посол України в Литовській Республіці п. Володимир Яценківський.

За інформацією із сайту risu.ua 

Світлину подав о. Єронім Грім, ЧСВВ

Close Menu