У Вільнюсі розпочалися заходи із відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину

У Вільнюсі розпочалися заходи із відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину

Субота, 2017-11-11    12:21:36 UTC+1    Новини

Як ми вже повідомляли на нашому сайті, у днях 10-12 листопада у Вільнюсі, столиці Литовської Республіки, проходять урочисті заходи з відзначення ювілею 400-річчя Василіянського Чину Святого Йосафата. Святкування відбуваються за участі Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава Шевчука та Протоархимандрита Василіянського Чину о. Ґенезія Віомара. Також у відзначенні ювілею 400-ліття бере участь владика Василій Тучапець, ЧСВВ, екзарх Харківський, і численна делегація ієромонахів і братів василіян з Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні.

Нижче подаємо повідомлення про хід цих заходів із сайту Посольства України в Литовській Республіці.

10 листопада 2017 року у Литві розпочалися урочисті заходи з відзначення 400-річчя заснування Василіянського Чину Святого Йосафата за участі Верховного архієпископа Києво-Галицького, предстоятеля Української Греко-Католицької Йеркви Блаженнішого Святослава Шевчука.

У рамках заходів Блаженніший Святослав Шевчук зустрівся з Першим віце-спікером Сеймаса Литовської Республіки Рімою Башкєнє у Сеймасі ЛР. У зустрічі взяли участь, зокрема, Віце-спікер Сеймаса ЛР Арвідас Некрошюс, Голова комітету з питань соціального захисту та зайнятості Сеймаса ЛР Альгірдас Сісас, Голова Комітету з питань безпеки і оборони Сеймаса ЛР Вітаутас Бакас,   Заступник голови Комітету з закордонних справ Егідіюс Варейкіс, член Комітету з закордонних справ, Голова підкомітету з трансатлантичних зв’язків та демократичного розвитку Жигімантас Павільоніс. У зустрічі взяв участь Посол України в ЛР Володимир Яценківський.

У ході зустрічі сторони відзначили  високий рівень двосторонніх відносин у різних сферах, їх вагоме історичне підґрунтя. Блаженніший Святослав висловив подяку литовській стороні за надання всебічної підтримки Україні, поінформував про цілі розвитку Української Греко-Католицької Йеркви в Україні та у світі. Литовською стороною, зокрема, було висловлено готовність щодо надання подальшої підтримки українській державі.

Того ж дня з нагоди Ювілейного року 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата у Литовському державному історичному архіві відбулося урочисте відкриття виставки історичних документів з історії Чину, співорганізатором якої є Посольство України в ЛР. У заході, який привернув велику увагу литовської громадськості,  взяли участь, зокрема, представники делегації УГКЦ на чолі з предстоятелем Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішим С. Шевчуком, Міністр культури ЛР Ліана Руокітє-Йонсон, Посол України в ЛР з дружиною, представники Посольства України в ЛР, української громади Литви,   дипломатичного корпусу, акредитованого в Литві, науковці, провідні місцеві ЗМІ.

У цей день у Посольстві України в ЛР відбулася дружня зустріч делегації УГКЦ, колективу Посольства, представників акредитованого у Литві дипломатичного корпусу, української громади Литви та литовської громадськості.

Світлини із сайту Посольства України в Литовській Республіці

Close Menu