У Римі вшанували святого Йосафата у його свято за юліанським календарем

У Римі вшанували святого Йосафата у його свято за юліанським календарем

Понеділок, 2017-12-04    9:11:21 UTC+1    Новини

25 листопада за юліанським календарем (за григоріанським – 12 листопада) свята Церква вшановує свято святого священномученика Йосафата, Архиєпископа Полоцького, – мученика за єдність Церкви.

З цієї нагоди у суботу 25 листопада 2017 року в римській папській базиліці святого Петра, на гробі святого Йосафата, що при вівтарі святого Василія Великого, преосвященний владика Іриней (Білик), канонік папської базиліки Санта Марія Маджоре, відслужив архиєрейську Святу Літургію. З ним співслужили 6 священиків, серед яких о. Йосафат Андрій Коваль, ЧСВВ, о. Григорій Мар’ян Джала, МЗСАП, о. Антоній Вацеба, ВС, та інші українські священики-студенти в Римі.

Службу Божу співали студенти Папської Української Колегії Святого Йосафата. Участь в урочистій Літургії взяли також інші студенти з України, які навчаються в Римі, серед них брати і сестри Згромадження Воплоченого Слова, а також сестри-монахині та вірні.

Під час проповіді владика Іриней зосередив увагу на духовному подвизі святого Йосафата, наголосивши, що він життя своє віддав за єдність, якої і сьогодні дуже потрібно як Христовій Церкві, так і суспільству. Архиєрей заохотив усіх працювати, за прикладом і молитвами цього святого священномученика, для єдності Церкви та нашого народу.

На звершення Божественної Літургії владика Іриней привітав усіх зі святом, особливо іменинників, і побажав їм особливого заступницва святого Йосафата.

Нехай же священномученик Йосафат, якого святі мощі перебувають в головному соборі Католицької Церкви у Римі, вимолює в Бога так бажаної єдності Церкви та народу!

Інформація: о. Йосафат Андрій Коваль, ЧСВВ
Світлини: Ігор Посоленик, Колегія Святого Йосафата

Close Menu