У рамках відзначення ювілею 400-ліття Чину до храму Царя Христа в Івано-Франківську прибудуть мощі святого Партенія
ІВАНО-ФРАНКІВСЬК :: Монастир Христа Царя

У рамках відзначення ювілею 400-ліття Чину до храму Царя Христа в Івано-Франківську прибудуть мощі святого Партенія

П’ятниця, 2017-08-11    12:38:34 UTC+2    Анонси

У суботу 12 серпня до парафіяльної церкви Царя Христа, що при однойменному монастирі Отців Василіян у м. Івано-Франківську, прибудуть із м. Жовкви Львівської обл. мощі святого мученика Партенія, одного з найбільш античних святих в Україні, на жаль, досі замало відомого, нетлінне тіло якого в цілості збереглося до наших днів.

Святий Партеній загинув мученицькою смертю за христову віру, разом із старшим братом, святим Калогерієм, у 250 році, під час переслідування християн за панування імператора Декія. Майже 1000 років мощі обидвох святих спочивали в катакомбах св. Калікста в Римі. Пізніше, після розкопок, тіло святого Партенія було перенесено до однієї з римських церков. У 1665 році Папа Олександр VII благословив на перенесення мощей цього святого мученика до Відня, де вони відтоді перебували.

У 1784 році ігумен Жовківського василіянського монастиря о. Єронім Стрілецький, ЧСВВ, звернувся до Папи Пія VI із проханням, щоб мощі святого Партенія були передані до цієї обителі Отців Василіян для молитовного почитання християнами Галицького краю. Перенесення мощей святого мученика до Жовкви відбулося цього ж року в неділю після свята Воздвиження чесного Хреста Господнього і відтоді в цю неділю у Жовківському монастирі відзначається свято святого мученика Партенія. Мощі святого перебували в цьому монастирі упродовж всього часу, включно із періодом підпілля Української Греко-Католицької Церкви, коли монастирський храм був переданий у користування Православній Церкві.

Цього року, уперше за 233 роки перебування в Жовкві, мощі безвідмовного заступника покинуть це місто і прибудуть до Івано-Франківська. Урочиста зустріч мощей мученика Партенія за участю Преосвященного владики Йосафата Мощича, єпископа-помічника Івано-Франківського, відбудеться у суботу 12 серпня о 17:00 на церковному подвір’ї храму Царя Христа Отців Василіян (вул. Незалежності, 181). Після цього відбудеться Архиєрейська Свята Літургія, по закінченні якої всі охочі зможуть прикластись до мощей святого, тіло якого спочиває в понад 500-річному срібно-золоченому саркофазі.

Мощі святого Партенія пробудуть у храмі Царя Христа 7 днів. Детальну програму богослужень у монастирському храмі в ці дні можна знайти на сайті монастиря Царя Христа.

У суботу 19 серпня, на празник Преображення Господнього, о 16:00 Високопреосвященний владика Володимир Війтишин, архиєпископ й митрополит Івано-Франківський, відслужить подячний молебень біля мощей святого, опісля поблагословить на щасливе повернення до Жовкви.

Перенесення і вшанування мощей святого мученика Партенія в монастирі Царя Христа в Івано-Франківську відбувається в рамках відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата. Крім цієї події в монастирі заплановані й інші заходи, присвячені відзначенню ювілею 400-ліття Василіянського Чину.

Використано матеріал із сайту osbm.if.ua
Світлини з цього ж сайту

Close Menu