У рамках відзначення 400-ліття Василіянського Чину відбувся візит студентів ВІФБС до Львівської духовної семінарії

У рамках відзначення 400-ліття Василіянського Чину відбувся візит студентів ВІФБС до Львівської духовної семінарії

Вівторок, 2017-10-10    23:35:18 UTC+2    Новини

У понеділок 2 жовтня 2017 року брати-студенти Василіянського інституту філософсько-богословських студій у Брюховичах, разом з ректором о. Пантелеймоном Трофімовим, ЧСВВ, побували у Львівській духовній семінарії Святого Духа із презентацією про Василіянський Чин Святого Йосафата, з нагоди відзначення ювілею його 400-ліття.

Дружні міжсемінарійні відвідини розпочались молитвою Вечірні у каплиці Львівської духовної семінарії по вул. Хуторівці, 35. Вечірню відслужив духівник семінарії о. Іван Дулиба, а після спільної вечері відбулася зустріч в актовому залі семінарії, на початку якої мали слово о. Іван Дулиба та о. Пантелеймон Трофімов. Після цього відбулося знайомство семінаристів цього вищого духовного навчального закладу з монашим життям, законодавцем чернецтва св. Василієм Великим, митрополитом Йосифом Велямином Рутським, св. Йосафатом та іншими видатними ченцями василіянами, які прославилися своїм служінням на благо Церкви й народу.

Історичну презентацію, яку представив брат Яків Шумило, ЧСВВ, супроводжували виступи хору «Deisis» студентів Василіянського інституту та деяких братів, які, в акомпанементі музичних інструментів, виконали авторські та інші пісні про відомих ченців та інших осіб, пов’язаних з історією Чину Святого Василія Великого. У ході розповіді-презентації представлено історію і тих чотирьох василіянських монастирів, які в різний час існували у м. Львові. Крім того, було згадано про період тимчасового проводу ченцями василіянами, під керівництвом ректора о. Теодосія Галущинського, ЧСВВ, Львівської духовної семінарії у 1920—1925 рр.

На кінець зустрічі о. Іван Дулиба, духівник семінарії, подякував братам василіянам та ректорові ВІФБС о. Пантелеймону Трофімову, за можливість глибшого пізнання історії становлення та розвитку Василіянського Чину.

Ця презентація стала ще однією з нагод радісного спілкування та зустрічі семінаристів двох вищих духовних навчальних закладів УГКЦ, яких і в майбутньому напевно не забракне.

За інформацією прес-служби ВІФБС та медіа-центру ЛДС
Світлини із сайту vifbs.in.ua

 

Close Menu