У Пряшеві відбулася міжнародна наукова конференція на тему «Історія Василіянського Чину Святого Йосафата»

У Пряшеві відбулася міжнародна наукова конференція на тему «Історія Василіянського Чину Святого Йосафата»

2017-03-17    10:59:45    Новини

2017.03.15 Пряшів 02У середу 15 березня 2017 р. на Греко-католицькому теологічному факультеті Пряшівського університету (м. Пряшів, Словаччина) відбулася міжнародна наукова конференція на тему: «Історія Василіянського Чину Святого Йосафата». У ній взяли участь, крім викладачів і студентів факультету, ченці-василіяни, сестри василіянки та історики із Словаччини, Польщі, Угорщини та України. Організатором цієї наукової конференції була Провінція Святих Кирила і Методія Чину Святого Василія Великого у Словаччині у співпраці з Греко-католицьким теологічним факультетом Пряшівського університету, в конференц-залі якого вона відбувалася. Участь у ній взяли монахи василіяни із Провінції у Словаччини і сусідніх Провінцій Василіянського Чину.

Цією конференцією колектив Греко-католицького теологічного факультету та інші її учасники приєдналися до відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата, монастирі якого у Словаччині творять Провінцію Святих Кирила і Методія.

На початку відбулася презентація учасників, після чого декан Греко-католицького теологічного факультету у Пряшеві, проф. о. Петер Штурак, відкрив конференцію.

З привітальним словом виступили: Архиєпископ і Митрополит Пряшівський Ян Баб’як, ТІ, та Протоігумен Провінції Отців Василіян у Словаччині о. Методій Біланчік, ЧСВВ.

2017.03.15 Пряшів 15Серед доповідачів конференції були четверо василіян: о. д-р Павло Кречун з Провінції Святого Миколая в Україні, о. Полікарп Марцелюк та о. д-р Василь Парасюк з Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні (останній в даний час виконує служіння в Провінції Чину в Польщі) та о. Ігор Гарасим з Провінції Покрова Пресвятої Богородиці в Польщі.

Також участь у конференції взяли: Протоігумен Провінції Отців Василіян в Угорщині та Апостольський адміністратор Ньїредьгазької греко-католицької єпархії о. Авель Сочка, Протоігумен Провінції Святого Миколая в Україні о. Андрій Белеканич та Провінційний радник Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Сергій Крутовський.

Численну участь в конференції взяли теж сестри-монахині Чину Святого Василія Великого з Провінції у Словаччині.

2017.03.15 Пряшів 61Учасниками конференції були, разом з о. Методієм Біланчіком, також інші василіяни Провінції у Словаччині: Провінційний вікарій о. Володимир Седлачек, Провінційний економ та секретар о. Маркіян Грешко, отці Петро Галько, Полікарп Яцош, Теодор Кость та бр. Филип Ґаші. Від Провінції Святого Миколая в Україні учасниками конференції були також: Провінційний радник о. Михайло Станко, Провінційний економ та секретар о. Франціск Онисько та о. Лука Буняк.

Під час конференції свої доповіді виголосили науковці з різних країн.

2017.03.15 Програма 002Володимир Мороз із Закарпаття (Україна) мав доповідь на тему: «Сіль землі: унійна ідентичність і Чин Святого Василія Великого на Закарпатті». Сильвестр Тердік з Угорщини доповів на тему: «Архітектура василіянських храмів». Науковці з Польщі Беата Лоренс, Ігор Галагіда та Станіслав Набиванєц представили доповіді на теми: про інтелектуальну формацію василіян на прикладі Провінції Божої Матері, про василіян у Перемишльській єпархії та про варшавський монастир у роки Другої світової війни.

Володимир Фенич і Віктор Кічера із Закарпаття представили доповіді на теми про „Корятовічіяну” – як створений міф про походження василіянського монастиря на Чернечій горі в Мукачеві та про реалізацію соціальної доктрини Церкви василіянами і сестрами служебницями Непорочної Діви Марії в Чехословаччині у 1918—1939 роках.

2017.03.15 Пряшів 54Серед доповідачів були і науковці Пряшівського університету. Так, декан теологічного факультету Петер Штурак представив доповідь про блаженного священномученика Павла Гойдича, ЧСВВ, єпископа Пряшівського. А на завершення конференції її провідник проф. Ярослав Цораніч представив фотоальбом про цього блаженного священномученика, показ цього фотоальбому супроводжувався аудіозаписом пастирського послання блаженного Павла Гойдича до вірних його єпархії.

Згідно з інформацією, поданою о. Франціском Ониськом, ЧСВВ, на сайті osbm.org.ua, на якому можна переглянути фоторепортаж з події та прослухати деякі з доповідей у відеоформаті.

Світлини з цього ж сайту.

Close Menu