У Погінському монастирі відбулася ХХІІ Міжнародна проща вервиці за мир і єдність Церкви

У Погінському монастирі відбулася ХХІІ Міжнародна проща вервиці за мир і єдність Церкви

Середа, 2017-10-04    20:12:18 UTC+2    Новини

Уже вкотре Міжнародна проща вервиці за мир і єдність Церкви відбувалася у Погінському монастирі Отців Василіян (с. Погоня Тисменицького р-ну Івано-Франківської обл., Україна). Цього 2017 року ця проща відбувалася на самому початку місяця жовтня, присвяченого у Католицькій Церкві молитві на вервиці, у суботу й неділю 30 вересня — 1 жовтня, а взяли в ній участь близько 15 тисяч вірян.

У суботу щойно прибулі прочани мали можливість помолитися Молебень до Пресвятої Богородиці, співану вервиця та взяти участь у молодіжній програмі за участю семінарійного гурту «Еффата» Івано-Франківської духовної семінарії ім. священномученика Йосафата. Ввечері відбулася Архиєрейська Літургія, яку очолив преосвященний владика Григорій Комар, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії. У своїй проповіді владика зосередив свою увагу на постаті Пречистої Діви Марії, яка супроводжує нашу молитву та вчить молитви. Владика Григорій, розповідаючи про молитву на вервиці, згадав також вселенських архиєреїв Льва ХІІІ та Івана Павла ІІ. Перший, папа Лев ХІІІ, заохочував Божий люд до цієї молитви своїми листами та енцикліками, а святий папа Іван Павло ІІ був великим почитателем вервиці, у ній він віднаходив радість та силу.

Проте Свята Літургія була тільки частиною молитовної програми цього дня. Далі паломники мали можливість вшанувати Євхаристійного Ісуса, молитись на вервиці та взяти участь у Хресній дорозі. Опісля паломників очікували гарячий борщ і ватра. Хто ж залишився до ранку неділі, то протягом ночі мав можливість або провести молитовно цей час, або ж трохи перепочити для відновлення сил на новий день.

Вранці в неділю 1 жовтня присутні учасники прощі помолилися Божественну Літургію, Утреню, Акафіст до Пресвятої Богородиці та вервицю. Кульмінацією молінь стала Архиєрейська Свята Літургія, яку очолив високопреосвященний владика Володимир Війтишин, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський.

У своїй гомілії архиєрей зупинився на описаній в недільному євангельському читанні постаті жінки-хананейки, яка визнала свою віру. «Ця жінка пішли трохи далі, зробивши те, про що ми часто забуваємо. Вона пішла до Ісуса Христа і сама в Нього з повним дитячим, наївним довір’ям просила помочі», – зазначив проповідник. Далі архиєрей розповів про участь у Божому задумі спасіння Пресвятої Богородиці, заступниці християн, і закликав присутніх до ревної молитви.

Після Літургії настав час для привітання й подяки для спільну молитву архиєреєві та всім учасникам прощі та «многоліття». Особливо подяка линула настоятелю Погінського монастиря о. Никодиму Гуралюку, ЧСВВ, який очолив організацію цьогорічної прощі вервиці. Завершилося святкування словами митрополита Володимира із заохотою до молитви за українських воїнів та за мир в Україні.

Як відомо, ініціатором щорічної прощі вервиці у місяці жовтні при василіянських монастирях був п. Йосиф Марія де Вольф і проводилась вона по черзі в різних монастирях Чину. Ось уже понад десять років проща вервиці, цього року ХХІІ з черги, проводиться у Погінському василіянському монастирі Успення Матері Божої.

На основі інформації із сайту osbm.in.ua
Повідомив бр. Микита Овчар, ЧСВВ
Світлини з цього ж сайту

Close Menu