У монастирі в Погоні члени Мирянського Чину святого Василія Великого відновили свої обіти

У монастирі в Погоні члени Мирянського Чину святого Василія Великого відновили свої обіти

Понеділок, 2018-07-23    18:07:08 UTC+2    Новини

У неділю 8 липня 2018 року у Погінському монастирі Успення Матері Божої сестри і брати Івано-Франківського осередку Мирянського Чину святого Василія Великого відновили свої обіти.

Після закінчення Хресної дороги, провідником якої був о. Павло Яхимець, ЧСВВ, брати і сестри Мирянського Чину святого Василія Великого взяли участь у Божественній Літургії, під час якої сестра Магдалина Попович склала обіти Богові в цьому релігійному братстві, а інші члени Чину їх відновили.

Як повідомляє с. Християна Марія Голомідова, осередок Мирянського Чину святого Василія Великого заснував у часи підпілля УГКЦ у ІІ половині ХХ ст. в Україні єпископ Яків Тимчук, ЧСВВ, а першою його настоятелькою була сестра Ореста Колюх, ЧСВВ. (Мирянський Чин святого Василія Великого ще називають Третім Василіянським Чином, бо на відміну від монаших Василіянського Чину Святого Йосафата і Чину Сестер Святого Василія Великого, він гуртує мирян, які намагаються, зразково виконуючи обов’язки свого стану, плекати християнську духовність, взоруючись на прикладі отців і братів василіян та сестер василіянок).

Є відомості, що перед початком ІІ Світової війни при новозбудованому василіянському монастирі у м. Станіславові (нині м. Івано-Франківськ) діяв Третій Чин і його провідником був перший ігумен цього монастиря о. Йосиф Лучинський, ЧСВВ. У часи підпілля було чотири групи, а загальна кількість сестер сягала 30 осіб. Сестри займались апостолятом, а також допомагали отцям-василіянам, якщо була така потреба. Див. також коротку історію заснування Мирянського Чину святого Василія Великого за цим посиланням.

Після виходу з підпілля члени братства не перестали допомагати священикам, бо праці було дуже багато, а провідниками цього мирянського Чину і надалі були отці-василіяни. На даний час провідником Івано-Франківського осередку Мирянського Чину святого Василія є о. Павло Яхимець, ЧСВВ, а кількість членів цього осередку налічує більше 300 осіб.

Інформація і світлини із сайту osbm.in.ua

Close Menu