У монастирі Царя Христа в Івано-Франківську відбулася конференція, присвячена 400-літтю Василіянського Чину

У монастирі Царя Христа в Івано-Франківську відбулася конференція, присвячена 400-літтю Василіянського Чину

Середа, 2017-10-04    12:22:34 UTC+2    Новини

У суботу 23 вересня 2017 року в актовому залі василіянського монастиря Царя Христа м. Івано-Франківська відбулася міжнародна науково-практична конференція, присвячена 400-літтю Василіянського Чину Святого Йосафата. Цей захід зібрав численну громаду парафіян та гостей. Прибули на конференцію священики, ченці й черниці, освітяни та інші гості не лише з обласного центру Прикарпаття, а й із Закарпатської України та із закордону. Поєднали присутніх цього дня постаті святого Василія Великого, митрополита Йосифа Велямина Рутського і святого Йосафата Кунцевича, про яких була мова на конференції. А ще – вся 400-літня історія започаткованого ними Василіянського Чину Святого Йосафата і праця їхніх послідовників – отців-василіян.

Слово на відкриття конференції мав ігумен монастиря о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ, після чого присутні мали змогу подивитись промо-відео про Василіянський Чин, присвячене його чотиристалітньому ювілеєві. Далі бр. Орест Дверницький, ЧССВ, викладач патристики у Василіянському інституті філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського у Львові-Брюховичах, розповів про святого Василія Великого як законодавця східного монашества і про витоки чернечого життя в загальному. Отець-доктор Павло Кречун, ЧСВВ, ігумен Імстичівського монастиря, мав доповідь про святого Йосафата Кунцевича. Пані доктор Алдона Василяускенє з Литви у своїй доповіді розповіла про святих двох народів, литовського й українського: святого Казимира і святого Йосафата. Крім того, вона яскраво представила працю василіян у Литві за останні 26 років незалежності обидвох держав, Литви й України, а також їхню співпрацю із закладами освіти на її батьківщині й популяризацію України серед народів Прибалтики завдяки власне василіянам, які працюють там. Отець Василь Ілик, докторант Папського салезіянського університету в Римі, поділився своїми дослідженнями про святого Йосафата у листах римських архиєреїв та про канонізаційний процес святого. Учасники конференції ближче познайомились із постаттю митрополита Йосифа Велямина Рутського завдяки фільму про нього, який був знятий білоруського мовою, але цілком зрозумілий для українського глядача. На закінчення конференції відбулася презентація книжки «Церква Царя Христа отців-василіян на Майзлях», упорядником якої є отець Орест Смицнюк. Приємною несподіванкою стала книжка о. Іринея Назарка, ЧСВВ, «Митрополит Йосиф Велямин Рутський», яку одержали в дар усі присутні, а також обід і невелика гостина-подяка від монастиря за співпрацю, які посилили відчуття родинності.

Завжди коли йде мова про наукову конференцію, очікуєш від заходу якоїсь академічної піднесеності, науковості, іноді навіть інформаційної сухості. Але конференція в обителі Царя Христа була жвавою і теплою, навіть родинною. Вона поєднала й об’єднала, як і всі заходи на парафії, дуже різних людей – духовенство, монашество і мирян – у таку собі навколовасиліянську спільноту. У теперішній час розрізненості, самотності й непевності дуже потрібне отаке єднання і поєднання навколо чогось чи радше когось.

Тож серед позитивних результатів цього дня можна назвати: ближче ознайомлення з духовністю і подвигом засновників та обновителів Василіянського Чину, ще більше згуртування мирянської громади навколо монастиря, книжкова публікація про багатолітню працю василіян в Івано-Франківську та ще багато особистих вражень, які кожен з учасників виніс для себе.

Сподіваємось, що й надалі подібні заходи на парафії ще не раз гуртуватимуть Божий люд і сприятимуть його зростанню вгору.

Стаття із сайту osbm.if.ua, з деякими доповненнями. Автор Дарія Нарівна
Доповіді учасників конференції та світлини можна переглянути на цьому ж сайті

Close Menu