У монастирі «Студіон» поблизу Рима відсвяткували завершення відновлювальних робіт

У монастирі «Студіон» поблизу Рима відсвяткували завершення відновлювальних робіт

Понеділок, 2018-05-14    11:20:12 UTC+2    Новини

У неділю 6 травня 2018 року до монастиря монахів студитів «Студіон» у містечку Маріно на живописному березі озера Албано, на південь від столиці Італії Рима, прибули численні гості, щоб разом із монашою спільнотою відзначити завершення робіт по відновленні будівлі цього монастиря, заснованого з благословення патріарха Йосифа Сліпого у 1965 році.

Перед 10 год. монаша спільнота і церковна громада зустріли при вході до монастиря священнослужителів; діти привітали Секретаря Конгрегації для Східних Церков високопреосвященного архиєпископа Циріла Васіля, ТІ, а намісник монастиря о. Орест Козак, СУ, запросив його відслужити архиєрейську Божественну Літургію в монастирській церкві.

Разом з владикою Цирілом Святу Літургію співслужили: о. Орест Козак, намісник і економ монастиря «Студіон», о. Марко Ярослав Семеген, президент Релігійного товариства «Свята Софія» і ректор прокатедрального собору Святої Софії в Римі, о. Діонисій Заведюк, ЧСВВ, головний радник і секретар Василіянського Чину, о. Леонід Тумовський, СУ, та диякон Михайло Думінський.

У Святій Літургії взяли участь: посол України при Святому Престолі Тетяна Іжевська та інші представники посольства; заслужені артисти України Оксана Савчук та Іван Кавацюк; довголітня диктор Радіо Ватикану Тетяна Шуфлин; численні вірні, частина з яких – місцеві, а інші прибули з Рима окремим автобусом.

Також у богослуженні брали участь брати студити Богдан і Зіновій із спільноти «Студіону», та інші представники українського монашества, які прибули з Рима: диякон Валентин Федишин, ЧСВВ, сестри служебниці Непорочної Діви Марії Дженес Солюк, Лідія Короткова та Стефанія Юрченкова; сестри Чину Святого Василія Великого Макарія Глюздин, Зіновія Душна та Климентія Вуйцик. Співали та виконували служіння під час Святої Літургії українські студенти, які навчаються в Римі: Василь Гаранджа, Назар Юзвяк, Віталій Протасевич та Ростислав Денькович.

У проповіді архиєпископ Циріл найперше привітав усіх гостей, які прибули підтримати спільноту відновленого монастиря, а також висловив сподівання, що Божий храм буде осередком, який гуртуватиме також і місцеву українську громаду. Вказуючи на приклад жінки самарянки з євангельського читання цієї неділі, яка поступово віднайшла в Ісусі Христі джерело живої води, що тече на життя вічне, владика заохотив усіх пам’ятати про своє звання і гідність християн і вміти якнайкраще використовувати ті дари, які Бог кожному дає.

Після закінчення Святої Літургії слово мав намісник монастиря ієромонах Орест Козак, який привітав усіх гостей і коротко розповів про сам монастир та його відновлення. Особливі слова подяки він спрямував до архиєпископа Кирила, від якого в останні роки отримував різноманітну підтримку, привітав дует «Писанка», подякував пані посол Тетяні Іжевській, владиці Глібу Лончині, отцям василіянам, яких підтримку відчував у своєму служінні, а також усім тим людям, які власною працею, посвятою зусиль і часу приєдналися до відновлення монастиря і приготування сьогоднішнього свята.

Після обіду для святочної громади відбувся концерт дуету «Писанка», під час якого мали слово пані Тетяна Іжевська та о. Орест Козак. Веселими і глибокими змістом піснями, які не залишили нікого байдужими, заслужені артисти України Оксана Савчук милозвучним голосом та Іван Кавацюк чудовою грою на цимбалах підтримали на дусі українську громаду, а навіть запросили до жвавого танцю.

Гості покидали «Студіон» із побажаннями Божого благословення та подальших успіхів монашій спільноті та місцевій громаді.

Інформація: о. Діонисій Заведюк, ЧСВВ
Світлини: с. Макарія Глюздин, ЧСВВ

Close Menu