У м. Апостолес, Аргентина, склав перші чернечі обіти брат Микола (Nicolás) Остапчук, ЧСВВ

У м. Апостолес, Аргентина, склав перші чернечі обіти брат Микола (Nicolás) Остапчук, ЧСВВ

Понеділок, 2018-07-09    19:17:33 UTC+2    Новини

У неділю 1 липня 2018 року в церкві Пресвятої Тройці візантійсько-українського обряду в м.  Апостолес, провінція Місіонес, Аргентина, відбулася небуденна подія. Під час Святої Літургії о 19:30 год. брат новик Микола Олександр Остапчук Мороз (Nicolás Alejandro Ostapchuk Moroz) склав Богові свої перші чернечі обіти у Василіянському Чині Святого Йосафата на руки протоігумена Провінції Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії о. Ігнатія Слободяна, ЧСВВ.

Свій дванадцятимісячний новіціат у Василіянському Чині, після кількамісячного вступного періоду, так званої кандидатури, Олександр Остапчук розпочав облечинами в чернечий одяг 24 травня 2017 року, на празник Різдва святого Івана Хрестителя, обравши собі чернече ім’я Nicolás (Микола), і провів його в м. Іваї, провінція Парана, Бразилія, під керівництвом магістра о. Домініка Стареправо, ЧСВВ. А 1 липня 2018 року склав Богові свої перші чернечі обіти.

Молитися в цей день з братом Миколою прибули численні парафіяни, сестри монахині, родина і знайомі. Очолив Святу Літургію о. Ігнатій Слободян, а свідками складення тимчасової професії у Василіянському Чині були отці Йосиф Спасюк, ЧСВВ, та Марко Генко, ЧСВВ.

При складенні тимчасових обітів, після вступного діалогу, під час якого настоятель запитує брата про серйозність його намірів, а той відповідає, що справді добровільно і з повним розумінням обирає дорогу чернечого життя, відбувається зачитання тексту, яким колишній новик складає Богові обіти убожества, чистоти і послуху і обіцяє перебувати в Чині протягом одного року.

Після того чернець отримує з рук настоятеля: пояс, яким підперезуватиме чернечий габіт «на умертвіння тіла і на обновлення духа, на бадьорість і пильність, для зберігання заповідей Христових»; запалену свічку, «на пригадку, що чистим і чеснотливим життям та добрим звичаєм має стати світлом світу, на збудування ближнім і прославу Богові»; Статут Василіянського Чину, щоб його виконуючи, осягнув мету богопосвяченого життя.

Після молитви подяки Богові настоятель і співбрати по Чину приймають у братні обійми того, який, склавши чернечу професію, тобто зобов’язавши себе обітами перед Богом, приєднався до чернечої спільноти. Документ про складення обітів підписують сам чернець, настоятель і свідки – представники Чину.

Приєднуючись до всіх молитов і привітань, бажаємо братові Миколі витривалості на дорозі чернечого покликання, зростання у християнських чеснотах, вірності у дотриманні Статуту Василіянського Чину і чернечих обітів убожества, чистоти й послуху, а передусім духовної радості у щоденному слідуванні за Ісусом Христом у василіянській чернечій спільноті.

На многая літа!

Світлини із сторінки Colectividad Ucraniana de Apóstoles, Pueblos, Colonias, Norte de Corrientes у фейсбуці

This Post Has One Comment

  1. CLABA ICYCY XPECTY! CLABA YKPAIHA E ARGENTINA! MNOHAIA LITA!

Comments are closed.

Close Menu