У Луцьку, Україна, відбулася проща до Холмської чудотворної ікони Божої Матері

У Луцьку, Україна, відбулася проща до Холмської чудотворної ікони Божої Матері

Понеділок, 2018-05-14    10:32:14 UTC+2    Новини

У неділю 6 травня у м. Луцьку відбулася проща вірних Луцького екзархату Української Греко-Католицької Церкви, яку очолив владика Йосафат (Говера), до Холмської чудотворної ікони Божої Матері. У прощі, в числі інших паломників, взяли участь: ігумен монастиря, парох парафії святого Василія Великого в Луцьку та протопресвітер Луцького деканату о. Терентій Цапчук, ЧСВВ, інші священики василіяни та парафіяни монастирського храму.

Уже вчетверте Пресвята Богородиця, зображена на цій старовинній іконі, об’єднує у прощі християн із різних куточків Волині і Полісся, які приїжджають або приходять у першу неділю травня, щоб із молитвою, приклонивши голови і коліна, засвідчити любов до своєї Небесної Матері і просити Її про мир для України і світу.

Біля чудотворної ікони владика, священнослужителі і вірні відслужили молебень до Пресвятої Богородиці у супроводі хору «Цариці Миру» Луцького василіянського монастиря святого Василія Великого. Владика Йосафат під час проповіді говорив про велику силу віри, також – про цінність Холмської ікони, її тисячолітню історію та про дар особливої опіки Пресвятої Богородиці.

Після молебню Луцький екзарх подякував отцям-деканам, настоятелям монастирів, священикам, монахам та монахиням, усім вірним за спільну молитву, а також склав подяку особливому гостю Волинської землі, о. Андреасу Тірмаєру, – засновнику та багатолітньому ректору Східної колегії у м. Айхштет, Німеччина, у якій навчаються і студенти з України.

З особливою подякою владика Йосафат звернувся до адміністрації та працівників музею Волинської ікони за надану можливість помолитися біля Холмської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці.

Спільна молитва завершилась молитовним гімном «Боже великий, єдиний! », а після цього вірні могли приклонитись і помолитись перед найстарішим образом України у власних наміреннях? а також відвідати експозицію музею Волинської ікони.

Інформація та світлини із сайту osbm.lutsk.ua
Див. також повідомлення на сайті lutsk-ugcc.org.ua

 

Close Menu