У Луцьку пройшла міжнародна конференція «Святі землі Волинської»

У Луцьку пройшла міжнародна конференція «Святі землі Волинської»

У Луцьку пройшла міжнародна конференція «Святі землі Волинської», яка відбувається під патронатом єпископів РКЦ, УГКЦ та УПЦ КП. Головним дійством вступного дня стала Літургія у Східному обряді, яка відбулася в монастирі Отців Василіян, що на вулиці Карпенка-Карого 5. Літургію очолив Екзарх Луцький Кир Йосафат (Говера), а йому співслужили владика Маркіян (Трофим’як) РКЦ та духовенство обох обрядів. Ця літургія була особливою ще і тому, що відзначилася великою кількістю мирян.

Робочі засідання конференції «Святі Землі Волинської» пройшли у Волинському Національному Університеті ім. Лесі Українки. З привітальними промовами звернулися присутні ієрархи трьох традиційних конфесій. Першим привітав учасників конференції Високопреосвященний Михаїл архиєпископ Луцький УПЦ КП. Він звернув увагу присутніх на те, що одним із завдань конференції має бути згадка про осіб, котрі намагалися навернути всіх на дорогу Христових правд. "Розкриваючи невідомі сторінки історії та заново відкриваючи святих осіб ми повинні подивитися на сучасних святих та християн взагалі як на осіб, що спричиняються до християнізації та освячення цілої Європи та місць куди закидає наших людей життя.
Наступним до привітального слова для учасників конференції був запрошений владика Маркіян (Трофимяк), ординарій Луцької дієцезії РКЦ. Він зачитав вітальний лист від Митрополита Львівського Мечислава Мокшицького і наголосив на тому, що святі, це люди, котрі ходять по тій же землі що і ми, в такий спосіб запрошуючи всіх до святости. Святі є понад часом і понад конфесійним поділом.

Кир Йосафат (Говера) у своєму вітальному слові наголосив на необхідності вивчення наших святих, котрі не є далеко від нас, а оточують нас і живуть чи жили в тих же реаліях що і ми; і на ті й же території. Дуже часто ми знаємо святих, котрі жили далеко від нас, а інформацією про святих нашої землі ми, дуже часто не володіємо.

Несподіванкою цього дня роботи конференції був візит протоархимандрита Чину Отців Василіян о. Василя Ковбича, котрий приєднався до конференції дещо пізніше, однак з радістю скористався з можливості привітати присутніх та побажати плідної праці.

Наступним етапом в роботі конференції було три доповіді про Амфілохія Почаївського, про Йосафата Кунцевича та про Яна Бейзима, які при кінці переросли в обговорення та доповнення.

Важливим моментом цієї конференції є відкриття не загальних явищ соціальних чи політичних, а конткретних осіб святих, які своїм скромним однак подвижницьким життям освятили не тільки своє життя, але і середовище і час в якому перебували.

В неділю 5 червня відбулося урочисте завершення конференції Мессою у костелі «Петра і Павла» об 11:00.

За матеріалами: www.lutsk-ugcc.org.ua
Стаття: www.osbm.in.ua

Close Menu