У Львові презентували книгу «Митрополит Андрей і Пласт»

У Львові презентували книгу «Митрополит Андрей і Пласт»

Нещодавно в Українському католицькому університеті відбулася презентація видання «Митрополит Андрей і Пласт». Книга вийшла з нагоди 100-річчя організації «Пласт» і містить документи та фотографії.
«Ідея впорядкування науково-популярного збірника «Митрополит Андрей Шептицький та Пласт» виникла 2010 року, коли розпочалася підготовка до святкувань 100-ліття Пласту. Готуючи цей збірник, упорядники насамперед прагнули зробити надбанням громадськості документи і матеріали, які відображають співпрацю Митрополита Андрея (Шептицького), першоієрарха Української Греко-Католицької Церкви, та Пласту», — наголосив Михайло Перун, директор Фундації «Андрей».
За словами п. Михайла, упорядники намагалися висвітлити цю співпрацю Церкви та Пласту в першій половині ХХ століття як гармонійну та повноцінну взаємодію, наголосити на важливості духовного і патріотичного виховання молоді та ролі у цьому вихованні Митрополита Андрея.
Основну частину архівних документів і матеріалів, що увійшли до збірника, було віднайдено у фондах Центрального державного історичного архіву України у Львові. Дещо зібрано в інших архівах, у приватних колекціях України та діаспори.
Більш детальну інформацію про презентацію можна прочитати тут.

Департамент інформації УГКЦ

Close Menu