У Львові перепоховали останки першодрукаря Івана Федоровича

У Львові перепоховали останки першодрукаря Івана Федоровича

Львів, ЧСВВ18 грудня у Львові в церкві монастиря Святого Онуфрія перепоховали останки першодрукаря Івана Федоровича. Урочиста процесія, у якій взяли участь представники усіх релігійних конфесій Львова, пройшла вулицями міста від храму Успіння Пресвятої Богородиці (вул. Руська) до монастиря Св. Онуфрія. Спільно із друкарем перепоховали і останки його сина та ще двох осіб.
Поховання найвідомішого українського друкаря Івана Федоровича виявив у храмі монастиря Св. Онуфрія 1971 року Борис Возницький. Тоді будівля була занедбаною, а церква не діяла. Довгий час останки зберігались в музеї мистецтва давньої української книги Львівської національної галереї мистецтв і лише цього року вдалось провести експертизу.
«Фахівці підтвердили, що померлий був людиною похилого віку, що відповідає даним про Федоровича. Також у кістках виявили вдвічі вищий вміст важких металів, які у той час використовували при друкуванні. Тому у нас нема сумнівів, що це дійсно Іван Федорович», – розповіла генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького Лариса Возницька-Разінкова.
Поховали Івана Федоровича на тому ж місці, де понад 40 років тому виявили останки. Зазначимо, що 15 грудня цього року виповнився 341 рік із дня смерті друкаря.
Іван Федорович вважається першим українським книгодрукарем. 1574 року надрукував у Львові перший східнослов'янський посібник – «Буквар» з граматикою.

Джерело: http://uazmi.org

Close Menu