У Львівському монастирі святого Онуфрія з нагоди храмового свята урочисто відзначили 500-ліття храму

У Львівському монастирі святого Онуфрія з нагоди храмового свята урочисто відзначили 500-ліття храму

Субота, 2018-06-30    10:48:00 UTC+2    Новини

У суботу й неділю 23-24 червня 2018 року у Львівському монастирі святого Онуфрія, який віддавна є провінційним осідком василіянської Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, відбулися святкування з нагоди храмового празника та відзначення 500-ліття від будівництва першої мурованої церкви (сучасна тринавна церква є результатом перебудови на початку ХХ століття двох попередніх невеликих церков). Свято, яке в літургійному календарі припадає на 25 червня, цього року перенесли на неділю, щоб більша кількість людей, постійних прихожан храму і гостей, взяли в ньому участь.

Моління розпочалися о 15:30 год. в суботу 23 червня Хресною дорогою по Високому замку. О 18:00 год. в монастирському храмі відбулася Велика вечірня з Литією, яку очолив протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ. Під кінець богослуження відбувся обхід навколо церкви з мощами святого Онуфрія і ці мощі були виставлені для загального почитання.

Божественну Літургію цього вечора, після закінчення Литії, очолив о. Корнилій Яремак, ЧСВВ, який у своїй проповіді розповів про історію Святоонуфріївського монастиря, а також про почитання св. Онуфрія і значення прикладу його подвижницького життя для сучасних християн. Після Святої Літургії відбувся Молебень до Христа Чоловіколюбця, Суплікація та мирування.

У неділю 24 червня спільні богослуження у храмі розпочалися молитвою Утрені, яку о 6:30 год. відслужив провінційний радник о. Сергій Крутовський, ЧСВВ.

Архиєрейську Літургію об 11:00 год. очолив владика Василій Тучапець, екзарх Харківський, у співслужінні з о. протоігуменом Йоаном Школиком, та протоігуменом Провінції Святого Миколая на Закарпатті (Україна) о. Андрієм Белеканичем, ЧСВВ,  настоятелями та ієромонахами з різних василіянських монастирів і єпархіальними священиками.

У своїй гомілії владика Василій поділився із святочною громадою роздумами про віру сотника, з недільного євангельського читання, а також про віру тих, які прийшли зі сходу й заходу, щоб стати учасниками Божого Царства, у тому числі – святих українського народу, а особливо тих ченців-василіян, які у великій посвяті Богові віддали своє життя за Христову віру.

На завершення Літургії владика Василій уділив повний відпуст учасникам святкувань. Після многоліття та молитви за Україну «Боже великий, єдиний» відслужено Суплікацію, а тоді владика Василь очолив Чин водосвяття та відбулося посвячення пам’ятного хреста, встановленого на відзначення 500-ліття першої мурованої церкви на території монастиря св. Онуфрія. Завершились богослуження окропленням вірних свяченою водою.

У другій половині дня свято продовжилось у поблизькому Палаці культури ім. Гната Хоткевича. Під час урочистої академії перед святочною громадою виступив молодіжний хор із храму святого Онуфрія. Після того віце-ректор Василіянського інституту філософсько-богословських студій у Брюховичах о. Єронім Грім, ЧСВВ, мав презентацію про історію монастиря та храму святого Онуфрія: після розповіді про перші століття існування монастиря і церкви він представив діяльність монастиря, почавши від ХVIII століття, в об’єднаному Василіянському Чині та звернув особливу увагу на розлогу діяльність ченців цього монастиря у першій половині ХХ століття, аж до його ліквідації після Львівського псевдособору 1946 року, та коротко розповів про його долю в пізніших роках, аж до часів Незалежної України.

На свято до Палацу культури завітав аматорський театр «Алетея», який діє при Луцькому монастирі святого Василія Великого, з виставою «Василіянин».

Завершились урочистості спільною світлиною на подіумі Палацу культури.

На основі інформації прес-служби сайту osbm.in.ua
Світлини з цього ж сайту, автор о. Іпатій Ващишин, ЧСВВ

Close Menu