У Києві та Луцьку урочисто відсвяткували празник св. Василія Великого

У Києві та Луцьку урочисто відсвяткували празник св. Василія Великого

Два василіянські монастирі в Україні, у Києві й Луцьку, названі на честь засновника й законодавця спільного монашого життя св. Василія Великого, тож літургійний спомин цього святого отця Церкви, 14 січня за юліанським календарем, є тут монастирським святом і водночас парафіяльним святом у парафіях при монастирських храмах.

У Києві відзначили 20 річницю освячення храму і монастиря святого Василія Великого та заснування парафії

У п’ятницю, 14 січня 2022 р., на свято св. Василія Великого, в монастирському храмі святого Василія Великого у м. Києві урочисто відзначили 20-ту річницю освячення храму й монастиря та заснування парафії.

Архиєрейську Божественну Літургію очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. З ним співслужили: владика Василій Тучапець, ЧСВВ, екзарх Харківський, отці Йоан Школик, ЧСВВ, протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя, Франциск Онисько, ЧСВВ, протоігумен Провінції Святого Миколая, численні ієромонахи василіяни та єпархіальні священники.

У врочистій проповіді Блаженніший Святослав зазначив, що на наших очах виникає нова культура, відкривається нова епоха життя людства. Дехто її називає посткоронавірусним світом. Яке завдання мають у тому новому світі християни? Василій Великий про це нам сьогодні чітко каже: ми мусимо наповнити цей світ благодаттю Святого Духа.

Дякуємо Господу Богу за двадцять років існування, дії, молитви, благодаті Духа Святого, яку досвідчив наш Божий народ, зокрема наша київська громада, у цьому святому храмі, йому посвяченому. Ці двадцять років були пережиті в дусі Василія Великого, отці василіяни передали і передають Божого Духа громадському суспільному морю, яким можна назвати київське громадське щоденне життя. Ми сьогодні дякуємо Господу Богу за те, що цей храм був збудований. Пам’ятаємо його будівничих, жертводавців. Пам’ятаємо покоління василіянських ченців, які тут подвизалися, сестер, які тут служили. Особливо в останнє десятиліття буремного життя нашого суспільства цей храм став ковчегом, лічницею, де лікуються рани душі і тіла.

Усі наші життєві рішення повинні випливати з печаті Хрещення і дару Святого Духа через Миропомазання, ми повинні наповнювати християнським змістом кожен новий день нашого життя, внести в нову культуру християнські цінності способом нашого особистого життя через будування людських стосунків, наших родин, а відтак справедливого суспільства, – наголосив Глава УГКЦ. – Маємо охрестити цю нову культуру, яка твориться на наших очах. Той, хто житиме Таїнством Миропомазання і Хрещення як основою свого життя, нічого не боятиметься, бо знає, що на ньому спочиває благодать Святого Духа.

Храм святого Василія Великого є головною спорудою однойменного монастиря отців василіян у Києві, який розташований недалеко від Львівської площі, на схилі між Вознесенським узвозом та Вознесенським яром. Автор проекту храму і монастиря у модерному стилі, проте із врахуванням прадавніх київських зразків церковного будівництва, – професор архітектури п. Лариса Скорик. У 2002 році відбулося освячення монастиря і храму, а також престола, в який заклали мощі блаженного священномученика Йосафата Коциловського, ЧСВВ.

Натхненником та організатором будівництва монастиря, а згодом і його першим ігуменом, був о. Теодозій Янків, ЧСВВ. У 2001 році, під час свого візиту в Україну, храм відвідав святий Папа Іван Павло ІІ. Цей храм став першим новозбудованим греко-католицьким храмом у столиці України, і навколо нього згуртувалася міцна громада. Нехай буде дяка Господу Богу за всі отримані ласки та нехай спочине Боже благословення на подальшу працю і розвиток для монастиря і парафії святого Василія Великого в Києві.

Інформація і світлини із сайту osbm.in.ua
Автор світлин: Oleksandr Savransky 

Храмовий празний св. Василія Великого у василіянському монастирі в м. Луцьку

Під час посвяття празника Різдва Христового парафіяни храму св. Василія Великого при однойменному василіянському монастирі у м. Луцьку готувалися до храмового празника, беручи участь у реколекціях, які провів отець Роман Шуп’яний, ЧСВВ.

А у п’ятницю, 14 січня 2022 р., день храмового празника святого Василія Великого, відбулась архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Йосафат Говера, єпископ Сокальсько-Жовківський УГКЦ, у співслужінні з отцями василіянами місцевого та інших монастирів і духовенством Луцького екзархату.

Під час Літургії вірні чисельно приступили до святих Тайн Сповіді й Пресвятої Євхаристії.

Інформація і світлини із сайту монастиря в Луцьку osbm.lutsk.ua 

Close Menu