У Крехівському монастирі відбувся похорон брата Григорія Андрія Шкарабана, ЧСВВ

У Крехівському монастирі відбувся похорон брата Григорія Андрія Шкарабана, ЧСВВ

У середу 6 січня 2021 року, в навечір’я Різдва Христового за юліанським календарем, у Крехівському василіянському монастирі відбувся похорон блаженної пам’яті брата Григорія Шкарабана, ЧСВВ. Похоронні відправи очолив протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ, з ним співслужили: ігумен Крехівського монастиря і вчитель новиків о. Володимир Маланюк, ігумен монастиря св. Йосифа і ректор ВІФБС у Брюховичах о. Пантелеймон Трофімов, інші священнослужителі Василіянського Чину.

У проповідях отці Іван Майкович та Віктор Квасній наголосили на чернечій жертовності та глибокій покорі брата Григорія, зазначаючи, що історія життя кожного монаха прямує до найвищої точки – зустрічі із Христом, якому зобов’язуються служити. І Бог кличе кожного зокрема до чернечого життя і до єднання із Ним у вічності, згідно із тільки Йому відомим задумом.

Похований бр. Григорій Андрій Шкарабан на чернечому цвинтарі в Крехові.

Брат Григорій Андрій Шкарабан, ЧСВВ
(31.03.1979 – 05.01.2021)
(короткий життєпис)

Андрій Шкарабан народився 31 березня 1979 р. в с. Незнанів Кам’янко-Бузького району Львівської області. У 1986 – 1994 роках навчався у школі в рідному селі, а після отримання там основної середньої освіти здобув фахову спеціальність в професійно-технічному училищі у Добротворі у 1997 році. З 1997 до 1998 року проходив строкову військову службу в Збройних Силах України.

31 серпня 2004 р. Андрій вступив на кандидатуру до Василіянського Чину в Крехові й у цьому монастирі прожив до кінця свого життя – понад 16 років. 7 липня 2005 р. під час облечин, які провів магістр (вчитель новиків) о. Пахомій Сидор, ЧСВВ, Андрій прийняв чернече ім’я Григорій. Новіціят проходив під проводом спочатку о. Пахомія Сидора, а згодом, більшу його частину, – під проводом магістра о. Діонисія Заведюка, ЧСВВ, на руки якого і склав у Крехові перші чернечі обіти 28 серпня 2006 р. Довічну чернечу професію бр. Григорій склав на руки протоігумена о. Йоанікія Чверенчука, ЧСВВ, 28 серпня 2011 р. в монастирі Благовіщення Пречистої Діви Марії у Підгірцях.

Брат Григорій бажав служити Богу у стані ченця, не священника. Місцем його чернечого служіння залишився монастир св. Миколая в Крехові. Спочатку бр. Григорій допомагав на кухні й на фільварку, а згодом прийняв обов’язок управління монастирською крамницею, в якій численні паломники, що відвідували Крехівський монастир, могли придбати духовну літературу, ікони та релігійні пам’ятки й атрибути. У ній він старанно пропрацював понад десять років – аж до смерті.

Брат Григорій Шкарабан провів у монастирі тихе й жертовне життя. Виявляв готовність послужити там, де є потреба, ретельно й без нарікань виконував монастирські праці, навіть найважчі, завжди зберігаючи бадьорість духа. Працюючи в крамниці, дбав про її розвиток, вдосконалення, щоб відвідувачі монастиря завжди могли духовно скористати та отримати пам’ятку про василіянську обитель. Продовжив працювати, не вимагаючи для себе полегшення, навіть після загострення важкої недуги в 2015 – 2016 рр.

В середині грудня 2020 р. бр. Григорій занедужав короновірусною хворобою, що розвивалася дуже швидко й гостро. В лікарні в м. Жовкві прийняв святі Тайни покаяння та єлеопомазання, які уділив о. Лазар Громадський, ЧСВВ. В останній день перед смертю відвідав бр. Григорія та уділив йому благословення о. протоігумен Йоан Школик, ЧСВВ. Бр. Григорій теж у хворобі не нарікав, почувався в мирі, відданий на Божу волю. Перед обідом 5 січня 2020 р. серце бр. Григорія Шкарабана зупинилося.

* * *

Зі святими упокій, Христе, душу слуги твого, монаха Григорія, де немає болізні ні печалі, ні зітхання, але життя безконечне.

Вічна йому пам’ять!

Повідомлення і світлини із сайту osbm.in.ua 

Close Menu