У Херсонському монастирі відсвяткували храмове свято св. Володимира Великого

У Херсонському монастирі відсвяткували храмове свято св. Володимира Великого

У неділю 25 липня 2021 року в Херсонському василіянському монастирі святого Володимира Великого відбулись урочисті святкування з нагоди храмового празника.

Святкові богослужіння очолив о. Веніямин Чернега, ЧСВВ, провінційний вікарій та економ, намісник монастиря святого Онуфрія у Львові. У Божественній Літургії взяли участь отці Віталій Лотоцький, ЧСВВ, настоятель Херсонського монастиря, Іван Логай, ЧСВВ, попередній настоятель, Андрій Драган, ігумен Лаврівського монастиря, Іпатій Ващишин, ЧСВВ, з монастиря св. Онуфрія у Львові, Віталій Бурчин, сотрудник парафії Вознесіння Ісуса Христа в Одесі, Артем Петренко, вікарій римо-католицької парафії у Херсоні, Атанасій Слободян, ЧСВВ, із Херсонського монастиря.

У празничній проповіді о. Веніямин звернув увагу вірян на приклад життя, покликання і служіння святого Володимира. Він наголосив, що ми вшановуємо святого Володимира Великого, тому що він не побоявся стати іншим, стати людиною, яка вірить в єдиного Бога. Він визнавав свої помилки, своє минуле, однак один його вчинок допоміг не лише йому, але мільйонам людей не побоятись залишити минуле Богові, відректись від поганства, обрати шлях людини, яка шанує інших та прагне, щоб світ ставав кращим. Святий Володимир Великий і сьогодні усім нам пригадує про наше покликання. Адже бути християнином, людиною віруючою, просто бути людиною – означає шанувати інших, відвертати своє обличчя і руки від зла, а навпаки, добрим прикладом та поведінкою свідчити віру у Господа в цьому світі. Святий Володимир святим став не тільки тому, що прийняв хрещення, а й ще завдяки своєму справді святому життю після хрещення, завдяки чому приступив до хрещення цілий народ.

Після Служби Божої отець Веніямин ще раз привітав зі святом усіх присутніх, які прибули не тільки із Херсона, а й із багатьох довколишніх парафій Херсонщини та Одещини. Із вітальним словом до учасників свята звернувся також настоятель монастиря о. Віталій Лотоцький, ЧСВВ. На закінчення свята у храмі відбувся чудовий концерт духовної музики, який підготувала парафіяльна спільнота під керівництвом о. Климентія Шувара, ЧСВВ.

На основі повідомлення Надії Туржавської
із сайту Провінції Найсв. Спасителя в Україні osbm.in.ua
Світлина з цього ж сайту

Close Menu