У Гошівському василіянському монастирі відбулася зустріч новиків і новичок богопосвячених спільнот УГКЦ

У Гошівському василіянському монастирі відбулася зустріч новиків і новичок богопосвячених спільнот УГКЦ

П’ятниця, 2018-06-01    14:33:15 UTC+2    Новини

У середу 30 травня 2018 року до Гошівського василіянського монастиря на Ясній горі (с. Гошів Долинського р-ну Івано-Франківської обл.) прибули новики й новички різних чернечих Чинів, Згромаджень і монастирів УГКЦ в рамках зустрічі, організованої Патріаршою комісією УГКЦ у справах монашества. В числі учасників зустрічі були і шість новиків із Крехівського василіянського монастиря.

Як відомо, новіціат – це в Католицькій Церкві період чернечого життя, під час якого вступники до чернечої спільноти (Чину, Згомадження чи монастиря), які вже були облечені в чернечий одяг, – новики й новички – навчаються і під проводом досвідченого старшого співбрата в монашестві, переважно священика, (або, в жіночих спільнотах,  – співсестри) пізнають краще своє покликання, статут, завдання і харизми спільноти, до якої вступили, поглиблюють знання церковного співу та богослужбових відправ і готуються скласти свої перші чернечі обіти.

Ігумен монастиря о. Вінкентій Слободян, ЧСВВ, гостинно зустрів новиків, новичок та їхніх провідників, розповів про історію монастиря, його діяльність, провів на дзвіницю, де встановлений карильйон, який мелодійно оголошує навколишнім селам ритм життя цього відпустового місця, та відповів на запитання гостей.

Під час перебування в монастирі на Ясній горі новики й новички взяли участь у Божественній Літургії та провели час на молитві, роздумах над Божим словом, взаємному поділі та ознайомленні з історією і харизмами спільнот богопосвяченого життя, до яких належать. Збагачені взаємним знайомством та отриманим знанням, із почуттям радості та вдячності Богові й організаторам цієї зустрічі, новики й новички повернулися до своїх спільнот.

Використано інформацію та світлини із сайту Гошівського монастиря www.osbm-hoshiv.in.ua

Close Menu