У Гошівському василіянському монастирі велично відзначили свято чудотворної ікони Пресвятої Богородиці

У Гошівському василіянському монастирі велично відзначили свято чудотворної ікони Пресвятої Богородиці

Вівторок, 2018-08-07    10:44:00 UTC+2    Новини

У неділю 5 серпня 2018 року в Гошівському монастирі Отців Василіян відбулися урочисті святкування з нагоди свята Гошівської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці. Цього дня вірні мали можливість отримати повний відпуст з нагоди свята, встановленого на 5 серпня, завдяки духовному спорідненню монастирського храму на гошівській Ясній горі з Папською великою базилікою Cвятої Марії (Santa Maria Maggiore).

Архиєрейську Божественну Літургію об 11:00 год. очолив преосвященний владика Тарас Сеньків, єпарх Стрийський, у співслужінні з владикою Богданом Манишиним, єпископом-помічником Стрийської єпархії, протоігуменом Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоаном Школиком, ЧСВВ, ігуменом Гошівського монастиря о. Вінкентієм Слободяном, ЧСВВ, та іншими священнослужителями. Своїм співом Літургію звеличив хор «Істина» храму Царя Христа Івано-Франківського василіянського монастиря.

Цього дня була чудова погода, тож велика кількість прочан прибула до монастиря на Ясній горі; багато з них, із навколишніх сіл, подолали шлях пішки. Незважаючи на кількість прочан, присутність достатнього числа священиків, як василіян, так і єпархіальних, які сповідали, дозволила вірним скористатися нагодою і приступити до святих Таїнств Сповіді та Пресвятої Євхаристії.

У своїй гомілії владика Тарас наголосив на тому, що Гошівська ікона Пресвятої Богородиці допомагає відчути присутність Діви Марії, Божої Матері серед нас. Говорячи про постать Богородиці, архиєрей зазначив, що її особливою рисою є те, що вона вказує на Христа та є взірцем віри. Прикмети її віри полягають у тому, що вона розв’язує вузол гріха Божим милосердям.

Виокремлюючи вірність Божій волі як прикмету Діви Марії, проповідник зауважив, що Господь також очікує нашого «так»: «Це нелегко збагнути розумом, але легко відчути серцем». Тому завданням кожного християнина є прийняти Христа за дією Святого Духа, щоб наше життя здійснювалося за Божою волею. Пречиста Діва Марія є матір’ю радості, а тому ми повинні пильнувати, щоб у нас не загас вогонь радості віри. На завершення єпарх Стрийський зазначив: «Тут, на Ясній горі у Гошеві, звертаємося до Богородиці зі словами нашої віри: Дякуємо Тобі за твою віру і довіряємо себе Тобі».

Після Божественної Літургії владика Тарас закликав: «Нехай ця проща буде відправною точкою для звершення нашої віри. А Богородиця нехай буде для нас світильником серед сумнівів і випробувань віри». У свою чергу, слова вдячності архиєреям Тарасові та Богданові, духовенству та всім вірним висловили ігумен Гошівського монастиря о. Вінкентій Слободян та о. протоігумен Йоан Школик.

Після того владика Тарас уділив апостольське благословення для отримання повного відпусту з нагоди свята та відбулося окроплення вірних свяченою водою.

Завершились урочистості святковим концертом за участю струнного ансамблю «Quattro corde» Івано- Франківської обласної філармонії та квартету бандуристів «Гердан» Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

Інформація та світлини із сайту osbm.in.ua
Автор світлин: о. Іпатій Ващишин, ЧСВВ

Close Menu