У Гошівському монастирі відбувся IV Фестиваль карильйонного мистецтва «Дзвони Ясної гори єднають усіх»

У Гошівському монастирі відбувся IV Фестиваль карильйонного мистецтва «Дзвони Ясної гори єднають усіх»

Субота, 2018-07-07    9:01:16 UTC+2    Новини

У неділю 1 липня 2018 року в Гошівському василіянському монастирі відбувся четвертий Міжнародний фестиваль карильйонного і дзвонового мистецтва «Дзвони Ясної гори єднають усіх».

Розпочався фестиваль Божественною Літургію, яку очолив ігумен Гошівського монастиря о. Вінкентій Слободян, ЧСВВ, у співслужінні з настоятелем Кам’янець-Подільського монастиря о. Макарієм Солюком, ЧСВВ. У своїй гомілії о. Вінкентій закликав довіряти Христові, який шанує волю людини та запрошує до милосердя. «Бог за нас заплатив високу ціну і ми є визволені від всього злого, завжди маючи доступ до Його прощення. Ми часто думаємо про Бога, який лише карає, а натомість у Євангелії ми читаємо про те, що Він любить нас і закликає, щоб ми любили один одного».

Після богослуження на подвір’ї монастиря відбулися виступи музичних гуртів. У привітальному слові о. Вінкентій зазначив, що християнство є радісною релігією. «Вміймо радіти тим, що Бог дає», – наголосив о. ігумен. Після того слово до присутніх мали заступник голови Івано-Франківської ОДА Ігор Пасічник та голова Долинської районної адміністрації Юрій Мазур. Державні службовці розповіли про вагому роль фестивалю, який ось уже вчетверте відбувається в Гошівському монастирі на Ясній горі, та підкреслили духовний вимір культури.

Опісля всі присутні милувалися чарівними звуками карильйону, який вигравав релігійні й народні мелодії, а також твори світової класики. Це стало можливим завдяки грі заслуженого артиста України Георгія Черненка, кандидата мистецтвознавства Ірини Рябчун та лауреата міжнародних конкурсів Назарія Черненка. Крім того, кілька творів виконали учні музичних шкіл Долини, Калуша, Коломиї та Івано-Франківська, які навчаються карильйонного мистецтва.

На свято завітали й інші виконавці: ансамбль ударних інструментів «ARS NOVA», квартет бандуристів «Гердан» Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника та струнний ансамбль «Quattro Corde» Івано Франківської обласної філармонії.

Інформація і світлини із сайту osbm.in.ua

Close Menu