У Боронявському василіянському монастирі урочисто відсвяткували празник святого пророка Іллі

У Боронявському василіянському монастирі урочисто відсвяткували празник святого пророка Іллі

Понеділок, 2018-08-06    20:21:14 UTC+2    Новини

У суботу й неділю 1-2 серпня 2018 року у василіянському монастирі Благовіщення Пресвятої Богородиці в с. Бороняві, що на Хустщині, Закарпатська обл., Україна, відбувся відпустовий празник святого і славного пророка Іллі Тесвітянина. Цей відпуст найбільший із трьох відпустів у цьому монастирі; два інших – на свята Благовіщення Пресвятої Богородиці та Воздвиження чесного Хреста.

Цьогорічний празник був присвячений 1030-тій річниці Хрещення Русі-України за часів київського князя святого Володимира Великого.

Відпустові святкування розпочалися в середу, 1 серпня, о 16:00 год. Хресною дорогою по Чернечій горі неподалік від Боронявського монастиря. Провідником цієї Хресної дороги був отець Йосиф Будай, ЧСВВ, з монастиря святого Онуфрія у Львові. Після закінчення хресної  ходи відбулося водосвяття на джерелі поблизу монастиря.

Вечірні богослуження розпочалися Великою Вечірнею з Литією, яку очолив о. Теодор Пилявський, ЧСВВ, з монастиря святого Йосифа у Львові-Брюховичах, у співслужінні о. дияконом Франциском Гурняком, ЧСВВ, з Погінського монастиря.

Божественну Літургію відслужив о. Теодор Мацапула, протоігумен Згромадження Воплоченого Слова з смт. Дубове, у співслужінні з віце-ректором Василіянського інституту філософсько-богословських студій у Брюховичах о. Єронімом Громом, ЧСВВ, іншими отцями василіянами та єпархіяльними священниками. Святу Літургію прикрасив своїм співом парафіяльний хор з м. Хуст.

У четвер 2 серпня святкову Утреню та Акафіст до святого пророка Іллі відслужив о. Никанор Ситар, ЧСВВ, з монастиря святого Йосифа у Брюховичах.

Архиєрейську Божественну Літургію очолив та Боже слово до прочан виголосив преосвященний владика Мілан Шашік, СМ, єпарх Мукачівський. З єпископом співслужили о. Андрій Белеканич, ЧСВВ, протоігумен Провінції Святого Миколая Отців Василіян в Україні, о. Тарас Іванина, ЧСВВ, ігумен Боронявського монастиря, о. Йоаким Ошуст, ЧСВВ, намісник Львівського монастиря святого Онуфрія, о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ, ігумен Івано-Франківського монастиря Царя Христа, о. Тарас Ловска, вікарій Хустського вікаріату, отці декани та єпархіяльні священники. Багато інших священиків служили людям святою Тайною Сповіді. Співав Святу Літургію хор з архикатедрального собору Воскресіння Христового з м.  Івано-Франківська.

На закінчення богослуження о. Тарас Іванина, настоятель Боронявського монастиря, звернувся до владики Мілана, отців та прочан з подячним словом, у якому, зокрема, сказав: «Боронявський монастир упродовж декількох століть гуртує навколо себе прочан, бо є місцем і джерелом молитви. Уже декілька років підряд ми святкуємо різні важливі ювілеї. Зокрема, у 2016 – 300-ліття Боронявського монастиря Отців Василіян. З цієї нагоди було видано історичну наукову працю «Світильник віри – Історія Боронявського монастиря на тлі епох» авторства Володимира Мороза. У 2017 році – 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата, а у 2018 році – 1030-ліття Хрещення Київської Русі святим князем Володимиром київським, спадкоємцями якого ми, українці, є».

Після Святої Літургії усі процесійно вирушили до монастирського храму та відбулося окроплення вірних свяченою водою й мирування.

За повідомленням із сайту osbm.org.ua, автор о. Лука Буняк, ЧСВВ

Фото: бр. Домінік Костак, ЧСВВ

Close Menu